SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale kulisy seriali Joanna Kulig kim jest, co osiągnęła

Joanna Kulig kim jest, co osiągnęła

20.02.2012, godz. 13:55
Joanna Kulig
foto: © AKPA

Joanna Kulig jest młodą utalentowaną aktorką. Gwiazda wcieliła się w rolę jednej z głównych bohaterek głośnego filmu Małgorzaty Szumowskiej „Sponsoring”. Od 1 marca będziemy ją też oglądać w serialu "Szpilki na Giewoncie" w Polsacie.

Joanna Kulig jest zdolną aktorką młodego pokolenia. W 2007 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwiga Solskiego w Krakowie. W 1998 wygrała program "Szansa na sukces" wykonując piosenkę Grzegorza Turnaua "Między... ciszą a ciszą" co zaowocowało współpracą przy kolejnej płycie artysty "Liryka"  Na szklanym ekranie zadebiutowała w 2004 roku w serialu „Pensjonat pod Różą”.

Obecnie zagrała w filmie Małgorzaty Szumowskiej „Sponsoring”, którego polska premiera odbyła się 17 lutego 2012 roku.

Mimo młodego wieku gwiazda ma na swoim koncie całkiem pokaźną filmografię. Zgrała m.in. w „Los numeros”, „Maraton tańca”, „Milion dolarów”, „I Love You So Much” oraz w serialach „Trzeci oficer”, „Czas honoru”, Teraz albo nigdy!”. Niedługo zobaczymy ja w dużej roli w  czwartym sezonie serialu "Szpilki na Giewoncie".

Rodzoną siostra Joanny Kulig jest Justyna Schneider, znana  m. in. z serialu "Nowa". Joanna jest też od niedawna zamężna.

autor: Agnieszka Tomczak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: