SZPITAL - nowy SERIAL w TVN od 11.02.2013 zamiast JULII i DETEKTYWÓW - o czym jest, obsada, bohaterowie - ZDJĘCIA

2013-01-15 8:10 Ag

SZPITAL - nowy serial paradokumentalny w TVN już od poniedziałku, 11.02.2013 o godz. 17. Serial SZPITAL, który opowiada o pracy lekarzy ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krakowie w popołudniowym paśmie TVN pojawi się zamiast JULII i DETEKTYWÓW. SZPITAL - o czym jest serial, OBSADA, BOHATEROWIE, kto jest kim.

O czym jest serial SZPITAL?

SZPITAL odc. 1 w poniedziałek, 11.02.2013 w TVN. Paradokumentalny serial SZPITAL ukazuje losy pacjentów i lekarzy, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy jednego ze szpitali w Krakowie. Zdjęcia do serialu SZPITAL powstają w Krakowie. Producenci serialu SZPITAL przez wiele miesięcy skupywali sprzęt medyczny i wyposażenie szpitalne. Na planie nic nie jest atrapą, chociaż sprzęt już nie działa.

- Nasz oddział ma przypominać ten, który pacjenci spotykają w prawdziwych szpitalach. Nie tworzymy fikcji, ale odwzorowujemy rzeczywistość. Wszystkie przypadki, które pokażemy, były stworzone na podstawie prawdziwych wypadków, odnotowanych w krakowskich szpitalach - opowiada Kaja Sosnowska, serialowa doktor Dominika Gajda, internistka na specjalizacji ginekologicznej Dominika Gajda.

Każdy z trwających 45 minut odcinków serialu SZPITAL stanowi odrębną całość, a ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej i rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej pacjenta.

Serial SZPITAL - obsada, bohaterowie, kto jest kim

Ze względu na formułę paradokumentu, w każdym odcinku serialu SZPITAL pojawią się nowi bohaterowie. Do stworzonego przez TVN Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krakowie, jak w prawdziwym życiu, trafiają ofiary wypadków drogowych i przemocy rodzinnej, zatruć i tajemniczych objawów.

Problemy medyczne są tylko punktem wyjścia do opowiedzenia zaskakującej lub wzruszającej historii. Lekarze z serialu SZPITAL walczą o życie i zdrowie swoich pacjentów, ale pomagają im także w życiowych kłopotach.

- ordynator Piotr Wójtowicz - Maciej Słota,
- internista i neurolog Michał Morawski - Krzysztof Wnuk,
- internista na specjalizacji kardiologicznej Eryk Wajman - Radosław Osmalak,
- gastroenterolog Robert Szewczyk - Tomasz Augustynowicz,
- internistka i pediatra Anna Nowicka - Sylwia Oksiuta,
- internistka na specjalizacji ginekologicznej Dominika Gajda - Kaja Sosnowska,
- pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Sułowska - Elżbieta Wójcik.


Najnowsze