Szkoła. Nowy serial w TVN. Aktorzy, nauczyciele i bohaterowie Szkoły - kto jest kim w Szkole?

2014-09-01 14:00 emagu

"Szkoła" podbije serca fanów seriali paradokumentalnych? Pierwszego września zabrzmi szkolny dzwonek i uczniowie wrócą do swoich klas. Koniec wakacji to nie tylko nauka, ale i nowy serial ''Szkoła'' w TVN. Producenci ''Szkoły'' skupili się na problemach współczesnej młodzieży. W każdym odcinku "Szkołu" widzowie zobaczą jak wykwalifikowani nauczyciele stawiają czoła problemom nastolatków. Serial "Szkoła" - bohaterowie, obsada, aktorzy, kto gra w nowym serialu TVN?

"Szkoła" nowy serial TVN od poniedziałku, 1.09.2014

- "Szkoła" ma podobną strukturę do "Szpitala", ale różni się kontynuacjami. Mamy opowieść fabularną, lektora, który prowadzi narrację i bardzo emocjonalne wypowiedzi do kamery. Każdy z odcinków opowiada dwie zamknięte historie, niemniej jednak uczniowie będą wracać. Oczywiście świat uczniów to nie wszystko, jest też świat nauczycieli. Te dwa światy będą się ze sobą łączyć, przenikać - powiedziała producentka serialu,  Krystyna Lasoń, podczas konferencji serialu.

Zobacz: Prawo Agaty 6 sezon. Agata Przybysz samotną matką. Nie powie Markowi Dębskiemu o ciąży

''Szkoła'' - obsada serialu, bohaterowie, kto jest kim w "Szkole"?


Stanisław Chlebowski (Tadeusz Łomnicki) - dyrektor Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44,  - jest wyrozumiały, a uczniowie darzą go sympatią.

Maria Borkowska (Maria Meyer) - wicedyrektor i nauczycielka geografii,

Joanna Żabińska (Sabina Głuch) - nauczycielka języka polskiego, bardzo zaangażowana w życie szkolnej młodzieży. Sama przeżyła kiedyś traumę, kiedy jeden z uczniów usiłował ją zastrzelić.

Anna Turczyn (Aleksandra Żurecka) - nauczycielka języka angielskiego, zrezygnowała z kariery za granicą, żeby nauczać w szkole. Ma świetne poczucie humoru, a uczennice traktują ją jak koleżankę.

Dominik Huber (Wolfgang Hofer) - nauczyciel języka niemieckiego,

Patrice Nieckowski (Patrice Nieckowski) - nauczycielka języka francuskiego,

Zbigniew Małek (Jan Mancewicz) - nauczyciel historii, sądzi, że jego przedmiot jest najważniejszy, ale kiedy wychodzi z klasy najważniejsze są dla niego problemy uczniów,

Zobacz: Jesienna ramówka TVN 2014- seriale w TVN po wakacjach 2014: "Lekarze", "Prawo Agaty", "Na Wspólnej"

Barbara Gruszka (Joanna Litwin Widera) - nauczycielka biologii,

Teresa Kremer (Dorota Godzic) - nauczycielka matematyki, jej nie należy podpadać. Surowa nauczycielka potrafi postawić uczniów do pionu.

Andrzej Lesicki (Rafał Kosecki) - nauczyciel fizyki, uczniowie kochają go za otwartość. Fizyk lubi szkolne wycieczki i dba o komfort wychowanków. Stanowcze ''nie'' mówi narkotykom.

Alicja Stańko (Jagoda Pietruszkówna) - nauczycielka chemii, to równa babka. Na jej lekcjach nikt nie będzie się nudził!

Piotr Gądek (Karol Wolski) - szkolny informatyk, sam jeszcze niedawno był uczniem. Informatyk skończył niedawno studia i postanowił poświęcić się pracy z młodzieżą.

Tomasz Dudziak (Konrad Pondo) - nauczyciel WF-u, obiekt westchnień wielu dziewcząt. Zarówno uczennice, jak i uczniów traktuje po przyjacielsku, ale zdecydowanie umie wyznaczać granice relacji.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Najnowsze