Pogrzeb Joachima w Na Wspólnej. Na cmentarzu zabraknie Anastazji. Dlaczego nie pożegna brata?

2019-08-13 7:27 Ag
Na Wspólnej odc. 2940. Tomek (Krzysztof Chodorowski), Beata (Katarzyna Ptasińska), Paweł (Grzegorz Kwiecień), Ewelina (Aleksandra Pałka), Maria (Bożena Dykiel), Włodek (Mieczysław Hryniewicz)
Autor: Radek Orzeł/ TVN Na Wspólnej odc. 2940. Pogrzeb Joachima. Tomek (Krzysztof Chodorowski), Beata (Katarzyna Ptasińska), Paweł (Grzegorz Kwiecień), Ewelina (Aleksandra Pałka), Maria (Bożena Dykiel), Włodek (Mieczysław Hryniewicz)

W 2940 odcinku "Na Wspólnej" odbędzie się pogrzeb Joachima (Michał Jurkowski). Kilka tygodni po tragicznej śmierci Trzcińskiego najbliżsi przyjaciele pożegnają go na cmentarzu. Na skromnej uroczystości będzie zaledwie kilka osób, m.in. jego żona Ewelina (Aleksandra Pałka), Ziębowie, Tomek (Krzysztof Chodorowski) oraz Beata (Katarzyna Ptasińska) z Pawłem (Grzegorz Kwiecień). Dlaczego na pogrzebie Joachima w 2940 odcinku "Na Wspólnej" zabraknie Anastazji (Karolina Bacia)?

"Na Wspólnej" odcinek 2940 - środa, 11.09.2019, o godz. 20.15 w TVN

Śmierć Joachima w "Na Wspólnej" to skutek bójki w jaką wdał się Trzciński zaraz po tym jak się dowiedział, że nie może być dawcą nerki dla siostry. Obiecał Anastazji, że zrobi wszystko, by uratować jej życie. Wściekły wdał się w bójkę z jakąś bandą łobuzów i został skatowany do nieprzytomności. Zmarł zaraz po przewiezieniu do szpitala >>> 

A ponieważ stwierdzono u niego śmierć mózgu, zapadła decyzja, by pobrać narządy zmarłego do przeszczepu. Nerka trafiła do umierającej Anastazji. W 2926 odcinku "Na Wspólnej" siostra Joachima dostanie jego nerkę, nieświadoma tego, komu zawdzięcza życie.

Przeczytaj też: Na Wspólnej, odcinek 2933: Tosia opuści Hofferów! Zuza i Kamil pozbędą się wyrodnej córki?

Prawdopodobnie Anastazja nigdy nie dowie się kto był dla niej dawcą. Przez długi czas nie będzie nawet wiedziała, że Joachim nie żyje. Tomek ukryje przed ukochaną prawdę, bo jej stan będzie zbyt poważny, by mogła znieść tak tragiczne wieści.

Właśnie ze strachu o zdrowie Anastazji w 2940 odcinku "Na Wspólnej" zabraknie jej na pogrzebie Joachima. W skromnej uroczystości na cmentarzu będzie zaledwie garstka osób. Ponieważ rodzeństwo wychowało się w domu dziecka, to nie zjawi się nikt z ich rodziny.

Patrz też: Na Wspólnej, odcinek 2933: Anastazja dowie się o śmierci Joachima. Nigdy nie pozna prawdy o przeszczepie nerki

Zmarłego Joachima przy grobie gdzie spocznie urna z jego prochami pożegnają tylko Tomek, najlepsza przyjaciółka Beata, Paweł, pogrążona w żałobie Ewelina oraz Maria (Bożena Dykiel) i Włodek (Mieczysław Hryniewicz) Ziębowie.

Najnowsze