M jak miłość

Śmierć znanego aktora z M jak miłość. To on przez lata leczył chore serce Magdy. Takiego zapamiętamy Jakuba Ulewicza - ZDJĘCIA

2023-06-29 21:11

Smutna wiadomość o tym, że nie żyje aktor z "M jak miłość", 56-letni Jakub Ulewicz, była dla wszystkich wstrząsem. Mimo, że zmarły Ulewicz wystąpił w wielu produkcjach w telewizji, a w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odegrał mnóstwo wspaniałych ról w różnych spektaklach, to widzowie kojarzą jego twarz przede wszystkim z wątkiem chorej na serce Magdy Budzyńskiej (Anna Mucha). To właśnie Jakub Ulewicz przez wiele lat wcielał się w postać lekarza kardiologa, który leczył Magdę po przeszczepie serca. Ostatni raz pojawił się w "M jak miłość" w październiku. W naszej GALERII ZDJĘĆ przypominamy bohatera, którego grał nieżyjący już aktor.

Kogo Jakub Ulewicz grał w "M jak miłość"? Zmarły aktor był w obsadzie od wielu lat!

Śmierć Jakuba Ulewicza, który przez lata należał do obsady "M jak miłość", wywołała lawinę zapytań kogo tak właściwie grał w hitowym serialu TVP. Mimo, że w swoim dorobku artystycznym Ulewicz ma wiele epizodycznych ról w takich serialach jak "Barwy szczęścia" czy "Na Wspólnej", a ostatnio także w "Korona Królów. Jagiellonowie", to widzowie zapewne kojarzą go przede wszystkim jako lekarza, który nie raz uratował Magdę Budzyńską!

Ulewicz jako kardiolog ze szpitala przez ponad 10 lat w "M jak miłość" leczył Magdę po przeszczepie serca. I choć w napisach końcowych serialu zawsze był obecny jako "lekarz", bez imienia czy nawet nazwiska, to jego twarz zapadła w pamięci fanom. Dzięki wybitnemu kardiologowi, który bardzo zaangażował się w przypadek Magdy, miała najlepszą opiekę po przeszczepie serca. U niego żona Andrzeja (Krystian Wieczorek) zasięgała porad nie tylko w sprawie nowych leków na serce, ale także wątpliwości dotyczących zajścia w ciążę.

Po tym jak dziewięć lat temu w "M jak miłość" Magda dostała nowe serce, musiała porzucić marzenia o tym, że kiedyś zostanie matką. Mimo, że dzięki leczeniu i okresowym badaniom kardiologicznym w zasadzie udało się zminimalizować, niemal do zera ryzyko, że serce Magdy nie wytrzyma, to lekarz, w którego wcielał się Jakub Ulewicz przy każdej wizycie rozwiewał jej złudzenia, że urodzi dziecko!

Po raz pierwszy Ulewicz w obsadzie "M jak miłość" pojawił się w 1020 odcinku w listopadzie 2014 roku. To właśnie wtedy lekarza Magdy zaniepokoił wynik EKG i nakłonił ją na szczegółowe badania w szpitalu. Dość szybko kardiolog postawił wstrząsającą diagnozę. Magda dowiedziała się, że ma chore serce i tylko przeszczep może ją uratować.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze