M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1763: Szczera rozmowa Dimy z Magdą. Wspomną zmarłą matkę Nadii - ZDJĘCIA

2023-12-04 20:04

Magda (Anna Mucha) w 1763 odcinku "M jak miłość" zauważy załamanie Dimy (Michaił Pszeniczny), dla którego wraz z Nadią (Mira Fareniuk) przygotują niespodziankę z okazji urodzin. Niestety nie wszystko potoczy się po myśli Budzyńskiej, a mężczyzną wstrząśnie śpiew córki. Nie da rady ani na chwilę zapomnieć o toczącej się w Ukrainie wojnie. W 1763 odcinku "M jak miłość" Magda zdecyduje się szczerze z Dimą porozmawiać i wyjaśnić pewne kwestie. Wspomną nawet o zmarłej żonie lekarza...

"M jak miłość" odcinek 1763 - poniedziałek, 4.12.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Magda zauważy strapienie Dimy w 1763 odcinku "M jak miłość" i postanowi przeprowadzić z nim szczerą rozmowę. Wszystko przez to, że Nadia poinformuje ją o urodzinach Ukraińca i potrzebie organizacji małej niespodzianki. Zanim to jednak nastąpi, Dima dostanie kolejne złe wieści z Ukrainy, gdzie wciąż toczy się wojna. Napisze nawet list do córki i powie Andrzejowi (Krystian Wieczorek), że wyjeżdża do ojczyzny. Niestety na oczach Magdy lekarz niemal zemdleje, a potem w siedlisku znów zjawi się Rogowski (Robert Moskwa), który kategorycznie zabroni mężczyźnie wyjazd za granicę. Wtedy też stanie się jasne, że Dima zostaje z Budzyńskimi na dłużej. 

Impreza urodzinowa Dimy w 1763 odcinku "M jak miłość" nie przebiegnie pomyślnie, bo mężczyźnie zrzednie mina na widok filmiku od córki, która zaśpiewa dla niego piosenkę w ojczystym języku. Emocje wstrząsną mężczyzną, przeprosi zebranych i wyjdzie. Wtedy właśnie Magda zauważy, że gość potrzebuje wsparcia i bardzo się martwi tym, że nie może w żaden sposób pomóc osobom na wojnie. Nawet Artur stwierdzi rzeczowo, że Ukrainiec nie ma wystarczająco siły i nie doszedł do pełni zdrowia, by cokolwiek miał zdziałać na froncie. 

Magda i Dima wspomną zmarłą mamę Nadii

- Wszystko w porządku? - zapyta nieśmiało Magda, gdy dołączy do rozżalonego mężczyzny na zewnątrz. 

- Nic nie jest w porządku... - odpowie zrezygnowany lekarz. 

- Dima, to jest dobra decyzja, że zostajesz, twoja żona chciałaby, żebyś żył! Dla Nadii - powie Budzyńska i przypomni rozmówcy, że musi myśleć przede wszystkim o dziecku. Rozmowę przerwie Nadia, nieświadoma jak bardzo ojciec cierpi. 

- Tato, podobał ci się prezent? - zawoła dziewczynka w 1763 odcinku "M jak miłość".

- Oczywiście. Bardzo, najbardziej na świecie - przyzna Dima i wiadomo już, że zostanie w siedlisku u Budzyńskich na dłużej. 

M jak miłość. Dima w żałobie zostawi Nadię Budzyńskim i wróci na Ukrainę?