Korona królów po wakacjach 2019. Kolejne gwiazdy dołączają do obsady

2019-07-12 7:28 AHN
SE TV 28 Wydarzenia
Autor: Materiały prasowe

Nowy sezon „Korony królów” po wakacjach 2019 przyniesie wielkie zmiany. Wraz z nastaniem nowej dynastii do obsady dołączy plejada gwiazd. Znamy już także odtwórców głównych ról, czyli królowej Jadwigi i króla Jagiełły.

Z końcem czerwca zakończył się drugi sezon „Korona królów”, a wraz z nim historia panowania króla Kazimierza Wielkiego, w którego roli wystąpili kolejno Mateusz Król i Andrzej Hausner. Śmierć ostatniego władcy z dynastii Piastów nie oznacza jednak zakończenia serialu.

Telewizja Polska w dniu finału poinformowała, że serial będzie kontynuowany. Prace nad kolejnymi odcinkami już trwają. W nowym sezonie akcja zawiązana będzie wokół panowania pierwszych Jagiellonów. Twórcy przybliżą historię królowej Jadwigi Andegaweńskiej oraz króla Władysława IV Jagiełły.

W roli Jadwigi zobaczymy Dagmarę Bryzek. Aktorkę ma już za sobą role w takich serialach, jak „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Przyjaciółki”.

Z kolei jej serialowego męża zagra pochodzący z Ukrainy Wasyl Wasyłyk. Dla młodego aktora nie będzie to debiut w polskiej produkcji, który zagrał w głośnym filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”.

Do obsady dołączy także dawno nie widziana Dorota Naruszewicz, której przed laty popularność przyniosła rola Beaty w serialu „Klan”.

Dorota Naruszewicz
Autor: WBF Dorota Naruszewicz

Tym razem aktorka wystąpi w roli matki Jagiełły, księżnej Julianny Twerskiej. Swój udział w nowym sezonie potwierdziła również piosenkarka Natalia Lesz, którą zobaczymy w roli kapłanki Regany. Nastanie nowej dynastii nie oznacza jednak pożegnania ze wszystkimi bohaterami poprzednich sezonów. Nadal będzie można śledzić dalsze losy m.in. Jaśka (Marcin Rogacewicz), Cudki (Paulina Lasota).

Najnowsze