Korona królów. Marcin Rogacewicz w nowym serialu TVP

2017-06-30 20:00 emagu

"Korona królowej" to nowa produkcja TVP, którą już dawno zapowiadał prezes Jacek Kurski. Historyczno-kostiumowy serial już niedługo trafi na ekrany, a my znamy coraz więcej szczegółów. Wiadomo już, że w produkcji udział weźmie Marcin Rogacewicz, którego doskonale znacie z "Na dobre i na złe" i z "Przyjaciółek", z którymi niedawno się pożegnał. O czym będzie serial "Korona królowej"?

"Korona królowej" od września 2017 w TVP

"Korona królowej" niedługo trafi na antenę TVP1. Czy to będzie hit? Producenci robią wszystko, by "polskie wspaniałe stulecie" przypadło widzom do gustu.

- Od kilku miesięcy trwają prace literackie nad "Koroną królowej". Akcja ma się rozpocząć w dniu objęcia władzy przez Kazimierza Wielkiego i toczyć przez okres, gdy Polską rządzili Jagiellonowie. Scenariusz jednak nie skupi się na sylwetkach królów. Głównymi bohaterkami będą kobiety żyjące w tamtych czasach - mówią osoby pracujące nad nowym serialem.

Zobacz: Korona królowej. Polskie "Wspaniałe stulecie" w TVP

Wiadomo już, że na ekranie pojawi się Mariusz Rogacewicz. Oficjalna informacja została opublikowana na profilu aktora. W serialu podobno zagrać ma też Jerzy Zelnik i Grażyna Szapołowska, ale te informacje nie są jeszcze potwierdzone.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!