Korona Królów. Kto jest kim w nowym serialu TVP?

2017-07-16 20:00 emagu

Zdjęcia do najnowszej produkcji TVP „Korona Królów” już ruszyły, a z każdym dniem wiadomo o nowym serialu coraz więcej! Poza tym, że akcja będzie się działa w latach 1333-1370, kiedy na tron polski wstąpił Kazimierz III Wielki po śmierci Władysława Łokietka — swojego ojca. Serial będzie się skupiać na rządach ostatniego z dynastii Piastów, ale kto w nim zagra? Zobaczcie, kto trafił do obsady!

"Korona Królów" premiera już tej jesieni w TVP1!

Nowość Telewizji Polskiej wzbudza sporo emocji. Jacek Kurski, prezes TVP wiele razy powtarzał, że będzie to wspaniała produkcja, która będzie mogła konkurować z takimi hitami jak „Wspaniałe stulecie” czy z oglądaną na całym świecie „Grą o Tron"! Zdjęcia do serialu powstają w Bobolicach, w zamku znajdującym się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Pracą nad scenariuszem zajmuje się Maria Ciunelis — aktorka, która grała m.in. w serialu „Plebania” czy w filmach takich jak „Wałęsa. Człowiek z nadziei” i „Dzień świra". Patronem tekstu jest Ilona Łepkowska, która ma na koncie takie hity telewizyjne jak np. „Klan”, „Barwy szczęścia, „M jak miłość” i „Na dobre i na złe".

Obsada serialu jest bogata w osobowości, które napewno gdzieś już widzieliśmy! Sprawdźcie, czy kogoś kojarzycie!: Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (Król Władysław Łokietek), Mateusz Król (Kazimierz Wielki), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik), Agata Bykowska (Kucharka Litewska)

Zobacz: Korona Królów. Internauci kpią z nowego serialu TVP

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!


Najnowsze