Wotum nieufności

Wotum nieufności, odcinek 1: Kto zostanie nowym prezydentem? Daria Seyda wmieszana w spisek polityczny - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-02-27 13:37

1 odcinek "Wotum nieufności" przyniesie początek wielkiego spisku politycznego na najwyższych szczeblach w kręgach władzy. Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska) jeszcze nie wie, w jak zawiłą sprawę zostanie uwikłana. Wszystko zacznie się od pewnego pokoju hotelowego, gdzie kobieta obudzi się bez świadomości, jak i gdzie spędziła ostatnie godziny. W 1 odcinku "Wotum nieufności" Seyda niemal od razu zgłosi się po pomoc do oddanego asystenta Huberta Korodeckiego (Leszek Lichota). Wkrótce wyjdzie na jaw, że tajemnicza noc ma powiązania z walką o stołek prezydenta RP, którą Daria stoczy z Patrykiem Hauerem (Antoni Pawlicki).

"Wotum nieufności", odcinek 1 - poniedziałek, 27.02.2023, o godz. 21.05 w Polsacie

1 odcinek "Wotum nieufności" przybliży widzom postać Darii Seydy, Marszałka Sejmu, która obudzi się w pokoju hotelowym z zanikiem pamięci. Kobieta nie będzie miała świadomości, co zdarzyło się przez ostatnie kilka godzin. Spanikowana skontaktuje się ze swoim asystentem Hubertem Korodeckim i razem spróbują ustalić wydarzenia minionej nocy. Jaki związek ma tajemniczy zanik pamięci Darii z wydarzeniami w świecie polityki? Otóż w tym samym dniu w sejmie zadzieją się szokujące wydarzenia, bo politycy dowiedzą się o rezygnacji obecnego prezydenta RP ze stanowiska. Zaufany Korodecki odbierze szefową z hotelu, a podczas drogi do Warszawy spróbuje dowiedzieć się cokolwiek na temat dziwnego splotu zdarzeń. 

- Ty mnie właśnie sprawdzasz? - zdenerwuje się usłyszanymi pytaniami Seyda w 1 odcinku "Wotum nieufności". Przygotowany na różne scenariusze Hubert, zaleci jej zrobienie toksykologii i obdukcji. - Takie stany wywołuje pigułka gwałtu - objaśni asystent. 

W 1 odcinku "Wotum nieufności" zacznie się walka o stanowisko nowego prezydenta RP 

Do Darii szybko dotrą informacje, że obecny prezydent Polski Mariusza Wimmer (Olgierd Łukaszewicz) rezygnuje ze stanowiska, więc na mocy Konstytucji Syeda jest osobą, która miałaby tymczasowo pełnić obowiązki głowy państwa. Sytuacja wyda się mocno podejrzana, a w rozmowie z premierem Daria mocno zdziwi się, że premier Adam Chronowski (Grzegorz Małecki) nagle pyta o jej przeszłość i czy ewentualnie ma coś do ukrycia...

Sprawą rezygnacji Wimmera zajmie się także młody i inteligentny Patryk Hauer, poseł Unii Republikańskiej. Jego bystrość i przebiegłość doprowadzą do odkrycia pewnego spisku politycznego, który będzie powiązany z losem Darii. Kto zajmie stanowisko prezydenta? Rozgrywka rozpocznie się już w 1 odcinku "Wotum nieufności".

Zobacz też: Wotum nieufności. Bohaterowie, obsada nowego serialu Polsatu. Kiedy i gdzie oglądać? - ZDJĘCIA

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze