Wotum nieufności

Wotum nieufności. Bohaterowie, obsada nowego serialu Polsatu. Kiedy i gdzie oglądać? - ZDJĘCIA

2023-02-21 17:00

"Wotum nieufności" zadebiutuje na ekranie Polsatu już w poniedziałek 27 lutego 2023 roku o godz. 21:00. Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy. "Wotum nieufności" odsłoni przed widzami ciekawy, zawiły i intrygujący świat polityki i ukaże jego brutalne, szemrane strony. Głównymi bohaterami "Wotum nieufności" są posłowie przeciwnych frakcji - Patryk Hauer (Antoni Pawlicki) oraz Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska). Oboje pragną zwycięstwa, bez względu na konsekwencje.

"Wotum nieufności". O czym będzie nowa produkcja Polsatu?

"Wotum nieufności" skupi się na dwóch głównych bohaterach, którzy zawalczą o fotel prezydenta RP. Marszałek Sejmu Daria Seyda będzie dążyła do objęcia tego stanowiska, ale po przeciwnej stronie stanie wschodząca gwiazda prawicy - Patryk Hauer. Niezwykle przebiegły, interesowny i inteligentny polityk będzie największym zagrożeniem Seydy, a we wszystkim wesprze go żona Milena (Zofia Wichłacz). Bystry Hauer szybko zorientuje się w pewnym spisku, który dotyczy najistotniejszych osób w kręgach władzy. Chociaż na co dzień Patryk i Daria znajdują się po dwóch stronach barykady, ale połączy ich cel, czyli odkrycie i ujawnienie spisku. 

"Wotum nieufności" - obsada i bohaterowie

Oprócz Katarzyny Dąbrowskiej i Antoniego Pawlickiego w "Wotum nieufności" wystąpią m.in.: Leszek Lichota (jako Hubert Korodecki), Grzegorz Małecki (jako Adam Chronowski), Dorota Kolak (jako Teresa Swoboda) czy Cezary Łukaszewicz (jako Krzysztof Seyda). Za reżyserię "Wotum nieufności" odpowiada Łukasz Palkowski, który wcześniej współtworzył inne seriale na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Są to m.in.: „Behawiorysta”, „Chyłka”. Scenarzystami serialu są Wiktor Piątkowski („Wataha”, "Gliniarze”, „Wojenne Dziewczyny”) i Joanna Kozłowska. 

"Wotum nieufności" na podstawie bestsellerowej powieści Mroza. Gdzie i kiedy oglądać? 

"Wotum nieufności" odcinek 1 zostanie wyemitowany w poniedziałek 27 lutego o godz. 21:00 w Polsacie. Widzowie będą mogli śledzić losy bohaterów przez 6 odcinków. Póki co, nie podano oficjalnej informacji, czy serial doczeka się kontynuacji. Warto wspomnieć, że "Wotum nieufności" to tylko pierwsza z serii książek Remigiusza Mroza, zatytułowanej "W kręgach władzy". Możliwe więc, że widzowie doczekają się kolejnych sezonów serialu. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze