Teraz Niemcy będą oglądać przygody Czterech pancernych i psa! Ciekawe jak im się spodobają

i

Autor: vod.tvp Teraz Niemcy będą oglądać przygody Czterech pancernych i psa! Ciekawe jak im się spodobają

Czterej pancerni sprzedani

Teraz Niemcy będą oglądać przygody Czterech pancernych i psa! Ciekawe jak im się spodobają

"Czterej pancerni i pies" to kultowy serial PRL. Wojenne losy czołgistów pod wodzą Janka (Janusz Gajos) i ich psa Szarika śledziły miliony Polaków. Aktorzy stali się największymi gwiazdami polskiego fina, serialowe piosenki do dziś śpiewają wszyscy, a twarz serialowej Marusi (Pola Raksa) trafiła do wielkiego przeboju grupy Perfect. Wojna w "Czterech pancernych i psie" była pokazana jednoznacznie: źli Niemcy, dobrzy bohaterowie Związku Radzieckiego i naprawdę bohaterscy Polacy. Okazuje się, że teraz ich losy będą śledzili widzowie niemieckiej telewizji. Ciekawe, jaki będzie ich odbiór kultowego serialu PRL?

"Czterej pancerni i pies" podbiją serca niemieckich widzów?

Czterej pancerni i pies" to absolutny klasyk wśród serialowych hitów PRL. Janek, Gustlik (Franciszek Pieczka), Grigorij (Włodzimierz Press) i Czeresniak (Wiesław Gołas) stali się prawie naszymi "bohaterami narodowymi", podobnie jak ich wierny pies Szarik. Marusia, wielka miłość Janika stała się ikoną polskiej urody, jak śpiewał Perfect: "Za jej Poli Raksy twarz każdy by się zabić dał". Czy jest szansa, że ten wielki hit PRL podbije serca niemieckich widzów? 

Jak informuje portal swiatseriali.pl TVP sprzedała licencje do swoich największych serialowych hitów. "Czterej pancerni i pies" kupiła na pewno estońska telewizja publiczna, a zainteresowała się również niemiecka firma dystrybucyjna Pandastorm. Czy Pancerni pokażą Niemcom jak naprawdę wyglądała II wojna światowa?

Nie przegap: Był gwiazdą M jak miłość i trafił na odwyk. Coming out w niczym mu nie pomógł. Co dziś robi Jacek Poniedziałek?

Okazuje się, że nie tylko "Czerej pancerni i pies" wyruszą zwojować świat. W ślad za Jankiem Kosem zagraniczni widzowie podziwiać będą także: "Stawkę większej niż życie", "Janosika" oraz "Koronę królów".

Hit TVP o Kazimierzu Wielkim i jego następcach, podobnie jak "Katyń" oraz "Ogniem i mieczem" trafił na Węgry. Na razie nie wiadomo, kiedy widzowie zagranicznych telewizji będą mogli ocenić wielkie serialowe przeboje TVP. 

Sprawdź się: QUIZ. Seriale PRL. "Deszcze niespokojne". Kochaliście Czterech pancernych i psa? To odpowiecie na wszystkie pytania nie wstając z łóżka!

Najnowsze