Stulecie Winnych 4, odcinek 46: Ksiądz Ignacy na pogrzebie Andzi i Stanisława w poruszających słowach pożegna zmarłych - WIDEO

i

Autor: Stulecie Winnych Facebook Stulecie Winnych 4, odcinek 46: Ksiądz Ignacy na pogrzebie Andzi i Stanisława w poruszających słowach pożegna zmarłych - WIDEO

Stulecie Winnych 4, odcinek 46: Ksiądz Ignacy na pogrzebie Andzi i Stanisława w poruszających słowach pożegna zmarłych - WIDEO

2022-04-17 20:07

W 46 odcinku "Stulecia Winnych" 4 odbędzie się pogrzeb Andzi (Barbara Wypych) i Stanisława (Jan Wieczorkowski), który w kościele w Brwinowie zbierze niemal całą, pogrążoną w żałobie rodzinę Winnych. Zmarłego 97-letniego seniora rodu i jego 83-letnią żoną pożegnają córki, wnuki i prawnuki, a mszę świętą odprawi bratanek Stanisława, ksiądz Ignacy (Lesław Żurek). To właśnie z jego ust w 46 odcinku "Stulecia Winnych" 4 padną poruszające słowa na pogrzebie o Andzi i Stanisławie, które przyniosą żałobników zadumę, sprawią jeszcze większy ból z powodu pustki jaka nastanie po rodzinie po śmierci małżonków. Zobaczcie tę scenę z 46 odcinka "Stulecia Winnych" 4.

"Stulecie Winnych" 4 sezon, odcinek 46 Niedziela Wielkanocna - 17.04.2022, o godz. 20.15 w TVP1

Pogrzeb Andzi i Stanisława w 46 odcinku "Stulecia Winnych" 4 będzie czasem ogromnej próby dla Winnych. Trwający stan wojenny uniemożliwi kilku członkom rodziny dotarcie na ceremonię do kościoła w Brwinowie. Po serii aresztowań w noc wprowadzenia stanu wojennego nikt nie będzie wiedział co się dzieje w Gdyni z Michałem juniorem (Marcin Franc), jego żoną Agnieszką (Ina Sobala) i Michelle (Maria Pawłowska). Z kolei Jasiek (Patryk Szwichtenberg) nie zdoła w żaden sposób skontaktować się z wcielonym do wojska synem Antkiem (Krzysztof Cybulski), którego komunistyczna władza wyśle na ulice!

Nie wszyscy z Winnych w 46 odcinku "Stulecia Winnych" będą mogli pożegnać zmarłych Andzię i Stanisława, a ci, którzy wezmą udział w pogrzebie nie powstrzymają łez bólu, tęsknoty i poczucia ogromnej straty. Pogrzeb ojca i zastępczej matki będzie dramatycznym przeżyciem zwłaszcza dla Ani (Urszula Grabowska) i Mani (Magdalena Walach). Ale ze śmiercią matki nie pogodzi się także Jerzyk (Andrzej Andrzejewski).

Nie przegap: Wielkie zmiany w emisji Stulecia Winnych! Nie możesz przegapić 47 odcinka w TVP1

Choć Stanisław dożył 97 lat, a Andzia w chwili śmierci miała 83 lata, to wszyscy w 46 odcinku "Stulecia Winnych" 4 będą świadomi tego, że seniorzy odeszli zbyt wcześnie, zostawiając po sobie pustkę, której już nikt w domu w Brwinowie nie zapełni. Przypomni także o tym ksiądz Ignacy, który w poruszających, pełnych zadumy słowa pożegna zmarłego stryja i jego żonę.

Sprawdź też: Stulecie Winnych, odcinek 47: Wstrząsająca spowiedź Jerzyka. Wyzna Winnym, że na nich donosił - ZDJĘCIA

- Bóg upodobał sobie ludzi pracy. Praca, żmudna praca jest jedną z dróg dojścia do Boga. Stanisław był takim właśnie człowiekiem. Cichą, dobrą pracą zjednywał sobie serca nas wszystkich. Tak jak nasza kochana Andzia. Niosąca pomoc i uśmiech wszystkim wkoło. Jej pracą była rodzina. Teraz my dajmy im wszystko co możemy... Modlitwę, której potrzebują, żeby oglądać oblicze Pana naszego w niebie - powie Ignacy podczas pogrzebu Andzi i Stanisława w 46 odcinku "Stulecia Winnych" 4, a pogrążona w żałobie rodzina zmarłych nawet po tych słowach nie zazna ukojenia bólu.

Stulecie Winnych 4, odcinek 46 ZWIASTUN: Pogrzeb Andzi i Stanisława. Wielka przemiana Jerzyka - WIDEO, ZDJĘCIA
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze