Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Nowy Damian Winny. Syn Kazi i Władka kiedyś był gejem, teraz wróci z córką Michelle zupełnie odmieniony - ZDJĘCIA

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Nowy Damian Winny. Syn Kazi i Władka kiedyś był gejem, teraz wróci z córką Michelle zupełnie odmieniony - ZDJĘCIA

Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Nowy Damian Winny. Syn Kazi i Władka kiedyś był gejem, teraz wróci z córką Michelle zupełnie odmieniony - ZWIASTUN

2021-05-03 20:16

W 37 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 3 wróci Damian Winny! Starszy syn Kazi (Katarzyna Kwiatkowska) i Władka (Arkadiusz Janiczek), który wyjechał z Brwinowa, bo był gejem po ponad 30-latach wróci do Polski do rodziny. W roli Damiana Winnego pojawi się aktor z "M jak miłość", Paweł Okraska. Powrót Damiana i jego córki Michelle (Maria Pawłowska) w 37 odcinku "Stulecia Winnych" będzie radosną chwilą w rodzinie Winnych, która znów się zjednoczy przy wspólnym stole. Ale szczęście nie potrwa długo, bo śmierć znów spojrzy im w oczy. Zobaczcie jak się zmieni Damian! Mamy ZWIASTUN.

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 37 POWRÓT DAMIANA WINNEGO - poniedziałek, 3.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Paweł Okraska, znany z roli Michała Łagody w "M jak miłość" od 37 odcinka "Stulecia Winnych" będzie się wcielał w Damiana Winnego. Starszy syn Kazi i Władka, brat Jaśka (Patryk Szwichtenberg) wyjechał z Brwinowa tuż przed wybuchem wojny. Nie mógł znieść, że matka nie akceptuje jego orientacji seksualnej. Już w pierwszym sezonie "Stulecia Winnych" wydało się, że Damian jest gejem na weselu Mani (Karolina Bacia) i Pawła. Damian był zaręczony z Zosią, córką karczmarza. Zaręczyny zostały zerwane po tym, jak dziewczyna przyłapała narzeczonego całującego się z jednym z członków orkiestry. Poza tym Damian był blisko związany z pisarzem Iwaszkiewiczem, który także miał skłonności homoseksualne.

Patrz też: Koniec Stulecia Winnych 3. Ostatni 39 odcinek wstrząśnie rodziną Winnych. Takiego finału nikt się nie spodziewał

Dopiero w 37 odcinku "Stulecia Winnych" okaże się, że Damian po wojnie wyemigrował do Francji i zamieszkał w Prowansji. Mimo tego, że jest gejem ożenił się i ma córkę Michelle. Tuż przed przyjazdem starszego syna Kazia i Władek zaczną się bać, że Damian i ich wnuczka nie odnajdą się w Polsce. Z tej okazji Winni postanowią przygotować nawet dla Damiana i Michelle pokój w swoim starym domu, a Jasiek w 37 odcinku "Stulecia Winnych" weźmie się za remont. Pomoże też schorowanemu ojcu w gospodarstwie.

Powitanie Kazi i Władka z Damianem i Michelle w 37 odcinku "Stulecia Winnych" dla wszystkich będzie bardzo wzruszające. Przy rodzinnym stole na podwórku Winnych zbiorą się wszyscy. Stanisław (Jan Wieczorkowski), Andzia (Barbara Wypych), ksiądz Ignacy (Lesław Żurek), Ania (Urszula Grabowska) z Michałem (Stefan Pawłowski), Mania (Magdalena Walach) oraz najmłodsze pokolenie - Kasia (Weronika Humaj) i Basia (Kamila Bujalska).

Ania w 37 odcinku "Stulecia Winnych", która jako pierwsza domyśliła się, że Damian jest gejem zapyta kuzyna wprost. - Odnalazłeś się w małżeństwie? Jaka ona jest?- Dobra, miła, jest dobrą żoną, matką, przyjaźnimy się. No i jest Michelle - wyjaśni Damian, ale zaraz potem zacznie pytać ja o Iwaszkiewicza, który po latach nic się nie zmienił.  

Stulecie Winnych 3, odcinek 36: Basia po porodzie dręczona przez teściową! Jasiek rozdzielony z Lottą. Syn Ani wróci do domu z dziewczyną Agnieszką

Sprawdź też: Koniec Stulecia Winnych 3. Powrót Pawła zniszczy Mani życie w ostatnim 39 odcinku. Nigdy nie wybaczy Ani kłamstwa o mężu

Szczęśliwa Kazia w 37 odcinku "Stulecia Winnych" nie będzie mogła się napatrzeć na syna i wnuczkę. Schorowane serce seniorki nie wytrzyma nadmiaru wzruszeń.- Damian, a powiedz nam jak się wam tam żyje?- Mamo, spokojnie. Prowansja to najpiękniejsza część Francji. Szczególnie jak zakwitną pola lawendy. Ja pracuję w fabryce, a Ivone w biurze podróży - opowie Damian.

- A ja studiuję slawistykę. To jest moja pasja. Jestem ciekawa Polski, polskiej kultury, historii, wszystkiego... - pochwali się Michelle, która w 37 odcinku "Stulecie Winnych" będzie wielką dumą dziadka Władka.

Nikt z Winnych w 37 odcinku "Stulecia Winnych" nie będzie przeczuwał, że śmierć jest blisko. Podczas spaceru z synami i wnuczką Kazia powie tylko do Władka, że spełniło się jej największe marzenie. - Taka szczęśliwa jestem, że aż mnie serce boli... - a mąż tylko weźmie ją czule za rękę i uśmiechnie się z miłością.

Zmęczenie Kazi w 37 odcinku "Stulecia Winnych" zauważy także Jasiek. Niestety pewnego ranka Władek obudzi się w swoim łóżku i zobaczy, że Kazia nie żyje. Umrze we śnie, spokojnie, nie cierpiąc odchodząc z tego świata.

Stulecie Winnych 2 sezon. Damian Winny (Jakub Sasak), brat Jaśka

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 2 sezon. Damian Winny (Jakub Sasak), brat Jaśka
Stulecie Winnych 3 odc. 37. Michelle (Maria Pawłowska), Damian (Paweł Okraska), Władek (Arkadiusz Janiczek), Kazia (Katarzyna Kwiatkowska)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 37. Michelle (Maria Pawłowska), Damian (Paweł Okraska), Władek (Arkadiusz Janiczek), Kazia (Katarzyna Kwiatkowska)
Stulecie Winnych 3 odc. 37. Michelle (Maria Pawłowska), Damian (Paweł Okraska), Władek (Arkadiusz Janiczek)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 37. Michelle (Maria Pawłowska), Damian (Paweł Okraska), Władek (Arkadiusz Janiczek)
Stulecie Winnych 3 odc. 37. Damian (Paweł Okraska), Ania (Urszula Grabowska)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 37. Damian (Paweł Okraska), Ania (Urszula Grabowska)
Najnowsze