Stulecie Winnych 3, odcinek 32: Ewa pozna prawdę? Ania powie córce jak zginął Kazimierz. Zrobi bohatera z gwałciciela jej matki Róży

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3, odcinek 32: Ewa pozna prawdę? Ania powie córce jak zginął Kazimierz. Zrobi bohatera z gwałciciela jej matki Róży

Stulecie Winnych 3, odcinek 32: Ewa pozna prawdę? Ania powie córce jak zginął Kazimierz. Zrobi bohatera z gwałciciela jej matki Róży

2021-04-05 19:53

W 32 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 3 Ewa (Sonia Mietielica) wciąż nie poradzi sobie z koszmarami z dzieciństwa. Nie przypomni sobie, że tak naprawdę nazywała się Ida i była córką Żydówki Róży (Maria Dębska), ale w snach będą ją nawiedzały przerażające obrazy z getta. Wystarczy jeden impuls, by córka Ani (Urszula Grabowska) wpadła w panikę słysząc hałas na ulicy. Benek (Bartłomiej Kotschedoff) nie będzie wiedział co się dzieje z żoną, a Ewa w 32 odcinku "Stulecia Winnych" zapyta matkę o czasy wojny. Ania przerwie milczenie. Wyzna jak zginął Kazimierz (Mateusz Janicki), ale historia, którą opowie córce będzie mijała się z prawdą.

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 32 - poniedziałek, 5.04.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Przeszłość Ewy ze "Stulecia Winnych" kryje wiele przerażających wydarzeń. Przybrana córka Ani tak naprawdę była dzieckiem Żydówki Róży, którą brutalnie zgwałcił Kazimierz i która zginęła od kul wystrzelonych przez Niemców kiedy uciekała przed swoim oprawcą! W 32 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa wychodzą z klubu z Benkiem i Tomkiem (Filip Gurłacz), ukochanym kuzynki Basi (Kamila Bujalska), przestraszy się warkotu jadącego ulicą motoru. Ucieknie od męża, chowając się w bezpiecznym miejscu. A przed oczami będzie miała sceny z dzieciństwa, kiedy jako mała dziewczynka Ida uciekała ulicą Warszawy, a za nią biegła Ania. Nawet Benek nie będzie wiedział co się dzieje z jego żoną.

Patrz też: Stulecie Winnych 3, odcinek 32: Kasia w ciąży z Adamem. Kochanek zmusi ją do aborcji!

W 32 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa na dyżurze w szpitalu gdzie będzie pracowała z Basią tylko jej zwierzy się, że nawiedzają ją koszmary, w których widzie straszne obrazy. Od miesięcy nie przespałam całej nocy, bo powtarza się ten sam zły sen. - W kółko to samo. Wojna, jakieś przejścia, tunele. Czasami nawet czuję ten zapach. Smród ciał, brudu...

- Dlaczego nic mi nie powiedziałaś? - Basia zaniepokoi się stanem Ewy, która będzie bardzo roztrzęsiona.

- Nie wiem, myślałam, że to minie...

- Czytałam, że czasem sny są wczesnymi wspomnieniami, które mieszają się z rzeczywistością. Próbują przebić się z podświadomości... - córka Mani (Magdalena Walach) bardzo poważnie podejdzie do problemu kuzynki. - Jakoś nie przypominam sobie,żebym czołgała się tunelami. Powstanie w Warszawie wybuchło jak już mieszkałyśmy z mamą w Brwinowie... - wyjaśni Ewa.

Stulecie Winnych, odcinek 32: Kasia przyjmie oświadczyny żonatego Adama, Jasiek oświadczy się Lotcie, a Ignacy z miłości na zawsze zrzuci sutannę!

Sprawdź też: Koniec BrzydUli 2. Znika z anteny TVN7 na długi czas! Nie pokażą jak się skończy wątek kryzysu Uli i Marka

W 32 odcinku "Stulecia Winnych" 3 Ewa przeprowadzi poważną rozmowę z Anią. Mimo, że będzie świadoma tego, jak bardzo bolesne są dla matki wspomnienia. Będzie chciała wiedzieć kim był jej ojciec, Kazimierz Tarasiewicz, dlaczego nie ma żadnych jego zdjęć, nic nie wie o rodzinie taty. - Ciągle unikasz tego tematu, dlaczego? - Bo to dla mnie trudne. Mówiłam ci, że okres wojny najchętniej wymazałabym z pamięci, ale jeśli chcesz, porozmawiajmy o tym. Twój ojciec był poetą, mówiłam ci już...- Masz jakieś jego wiersze? Jakim był człowiekiem, jak żył?

Ania w 32 odcinku "Stulecia Winnych" przerwie milczenie, ale historia, którą opowie Ewie nie będzie zgodna z prawdą. Słowem nie wspomni córce o tym, że Kazimierz był draniem, który zgwałcił jej prawdziwą matkę, że to przez niego Róża zginęła. - Poznaliśmy się przez Annę Iwaszkiewicz, niedługo przed wojną. Umówiliśmy się, że spotkamy się 17 września 1939 roku. Potem wybuchła wojna. On przedarł się do mnie pieszo z Krakowa, przez wojenną zawieruchę. Dotrzymał słowa... Pobraliśmy się w sekrecie. Zamieszkaliśmy w Warszawie. A niedługo po wybuchu wojny urodziłaś się ty...

- Kiedy zginął?

- W 1943 roku, na wiosnę... Była łapanka, próbował uciec jakiejś kobiecie, ale jemu samemu niestety się nie udało... - Ania ze łzami w oczach w 32 odcinku "Stulecia Winnych" wróci pamięcią do wydarzeń sprzed lat, kiedy zginęła Róża, a Kazimierz bezlitośnie obwieścił żonie, że nie zginie za Żydówkę. - Był odważnym człowiekiem... - oceni Ewa.

Niedługo potem w 32 odcinku "Stulecia Winnych" w Warszawie ruszy proces aresztowanego tajnego agenta SB, Andrzeja Wolskiego, czyli Kazimierza, który usłyszy zarzut porwania i zabójstwa ucznia liceum Adama Zawadzkiego. Ania spotka się z byłym mężem w sądzie, a ten zapewni ją, że tego nie zrobił, że jest niewinny.

Czy Ewa w 3 sezonie "Stulecia Winnych" dowie się wreszcie, że Ania nie jest jej matką, że była córką Róży Frejlich-Kronenberg, że Kazimierz ponosi winę za śmierć Żydówki, a potem okradł jej rodzinę? To się okaże już wkrótce.

Stulecie Winnych 3 odc. 32. Ewa (Sonia Mietielica), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 32. Ewa (Sonia Mietielica), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff)
Stulecie Winnych 3 odc. 32. Ewa (Sonia Mietielica), Basia (Kamila Bujalska)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 32. Ewa (Sonia Mietielica), Basia (Kamila Bujalska)
Stulecie Winnych 3 odc. 32. Ania (Urszula Grabowska), Kazimierz (Mateusz Janicki)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 32. Ania (Urszula Grabowska), Kazimierz (Mateusz Janicki)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze