Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 17: Ania dowie się jak Kazimierz dorabia się na cierpieniu Żydów?

2020-03-30 8:40 Ag
Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 17: Ania dowie się jak Kazimierz dorabia się na cierpieniu Żydów?
Autor: TVP Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 17: Ania dowie się jak Kazimierz dorabia się na cierpieniu Żydów?

W 17 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 2 sezonu Ania (Weronika Humaj) zauważy, że Kazimierz (Mateusz Janicki) gardzi Żydami i nie przejmuje się tym, że hitlerowcy chcą ich wszystkich zabić! Małżeństwo Ani pogrąży się w kryzysie. Tarasiewicz nie tylko pokaże jakim jest okrutnym człowiekiem wobec ofiar Niemców, ale także wobec własnej żony. Wyśmieje pracę Ani przy rozwożeniu krochmalu i za jej plecami zacznie knuć jak jeszcze więcej dorobić się na cierpieniu Żydów, którzy mają trafić do getta. Furmanka Kazimierza w 17 odcinku "Stulecia Winnych" w Brwinowie zwróci uwagę Antka Jamrożego (Jakub Guszkowski), który zgwałcił Anię...

"Stulecie Winnych" 2 sezon, odcinek 17 (odc. 4) - niedziela, 5.04.2020, o godz. 20.15 w TVP1

Ania w 17 odcinku "Stulecia Winnych" wciąż będzie miała przed oczami swoją ostatnią wizję - z zagładą Żydów w getcie. Nie zdoła zapomnieć o tym jak Niemcy na jej oczach wyciągnęli z kamienicy rodzinę Róży Frejlich (Maria Dębska) i zamknęli wszystkich w getcie. Chciała im pomóc, ale Kazimierz ją powstrzymał. Bezlitosnym głosem stwierdził, że Niemcy i tak wszystkich wykończą!

Patrz też: Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 16: Kazimierz pokaże prawdziwe oblicze! Ania będzie miała straszną wizję - ZWIASTUN

Terror jaki w 17 odcinku "Stulecia Winnych" okupanci wprowadzą na ulicach Warszawy stanie się zagrożeniem także dla Ani, która rozwodzi krochmal po mieście. Przed zatrzymaniem przez hitlerowców Ania poszuka schronienia w kawiarni. Małżeństwo prowadzące lokal zaoferuje jej pracę.

Tymczasem Kazimierz w 17 odcinku "Stulecia Winnych" będzie prowokował kłótnię z Anią, wyśmiewając przy tym jej pracę, dzięki której zarabia na utrzymanie rodziny z Brwinowa. Co prawda wyręczy ukochaną w rozwożeniu krochmalu, ale zażąda od klientów większej zapłaty. Ponadto mąż Ani zacznie zaopatrywać piekarnię w mąkę po lichwiarskiej cenie. Cały czas będzie się też dorabiał na cierpieniu Żydów.

W 17 odcinku "Stulecia Winnych" sprytny i przebiegły Kazimierz będzie chciał pozyskiwać mąkę w młynie Bartoszewiczów, teściów Mani (Karolina Bacia), siostry swojej żony.

Jego furmanka zwróci uwagę Antka Jamrożego (Jakub Guszkowski), który zgwałcił Anię zaraz po ślubie. W warsztacie ojca Ani, Stanisława (Jan Wieczorkowski) w Brwinowie zjawią się żandarmi. Polecą mu wykonanie dwóch szubienic.

Najnowsze