Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 16: Kazimierz pokaże prawdziwe oblicze! Ania będzie miała straszną wizję - ZWIASTUN

2020-03-29 14:58 Ag
Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 16: Kazimierz pokaże prawdziwe oblicze! Ania będzie miała straszną wizję - ZWIASTUN
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 16: Kazimierz pokaże prawdziwe oblicze! Ania będzie miała straszną wizję - ZWIASTUN

W 16 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 2 sezonu Ania (Weronika Humaj) przekona się jak bezwzględny jest jej mąż Kazimierz (Mateusz Damięcki). Zaraz po ślubie przeprowadzi się z Tarasiewiczem do kamienicy w Warszawie, gdzie ich sąsiadami będzie żydowska rodzina Frejlichów. Wśród nich Ania w 16 odcinku "Stulecia Winnych" rozpozna Różę (Maria Dębska), koleżankę ze studiów. Podczas wizyty u Frejlichów, Ania doświadczy strasznej wizji - dar przewidywania przyszłości znów będzie jej przekleństwem. Z kolei Kazimierz w 16 odcinku "Stulecia Winnych" pokaże swoje prawdziwe oblicze! Zobaczcie ZWIASTUN.

"Stulecie Winnych" 2 sezon, odcinek 16 (odc. 3) - niedziela, 29.03.2020, o godz. 20.15 w TVP1

W 16 odcinku "Stulecia Winnych" 2 sezonu Ania i Kazimierz rozpoczną nowe życie w Warszawie, wprowadzą się do kamienicy, gdzie ich sąsiadami będzie Róża Frejlich, koleżanka Ani żydowskiego pochodzenia z rodziną - ojcem Frejlich (Sławomir Holland), mężem Natanem Kronenbergem (Szymon Czacki) oraz dziećmi: 7-letnim Chaimem (Maksymilian Zieliński) i kilkumiesięczną córką Idą.

Kazimierz nie pozwoli Ani, by utrzymywała kontakty z Żydami. - Lepiej ogranicz kontakt z Frejlichami dla naszego dobra... Niemcy chcą ich wszystkich wykończyć - wyjaśni żonie, która podczas wizyty u sąsiadów w 16 odcinku "Stulecia Winnych" doświadczy wizji zagłady Żydów w getcie podczas II wojny światowej i zemdleje. 

- Co ty mówisz? Wiesz ile Żydów mieszka w Warszawie, wszystkich mieliby zabić? Chyba oszalałeś...

Ania w 16 odcinku "Stulecia Winnych" nie będzie mogła uwierzyć w to, że Kazimierz tak bezwzględnie traktuje innych ludzi. Nieświadoma tego, że mąż za jej plecami trudni się okrutnym biznesem, wykorzystuje ludzkie nieszczęście, żeby się wzbogacić. Tarasiewicz pokażę swoje drugie oblicze. Wynajmie furmankę z koniem i zacznie przewozić żydowskie rodziny do getta, jednocześnie za lichwiarską opłatą obiecuje późniejsze dostarczenie pozostałych bagaży. -Niech pan mówi. Ile?

- Trzydzieści złotych za kilogram.
- Przecież to zdzierstwo.
- Możecie zostawić… Część rzeczy weźmiecie teraz, resztę przywiozę wam wieczorem.
- Wygląda pan na uczciwego człowieka… - Kazimierz przy okazji będzie kradł część majątku Żydom, którym "pomaga".

Niedługo potem w 16 odcinku "Stulecia Winnych" Niemcy wkroczą do kamienicy i zatrzymają całą rodzinę Róży, żeby ją zamknąć w getcie, izolować od otoczenia. Ania będzie chciała im pomóc, ale Kazimierz ją powstrzyma. Zaknebluje żonę, żeby nie wzywała pomocy. - Nie nie poradzisz! Przestań! Ściągniesz zaraz Niemców!

Stulecie Winnych 2 sezon odc. 16. Ania (Weronika Humaj), Kazimierz Tarasiewicz (Mateusz Janicki)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 2 sezon odc. 16. Ania (Weronika Humaj), Kazimierz Tarasiewicz (Mateusz Janicki)
Stulecie Winnych 2 sezon odc. 16. Ania (Weronika Humaj), Kazimierz Tarasiewicz (Mateusz Janicki)
Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 2 sezon odc. 16. Ania (Weronika Humaj), Kazimierz Tarasiewicz (Mateusz Janicki)