Sortownia 2

i

Autor: Canal+ Sortownia 2

„SORtownia” w CANAL+ online. Serial ostry niczym skalpel

2023-06-23 0:54 Materiał sponsorowany

 To jest serial, który nie tylko cię wciągnie, ale także sprawi, że staniesz się prawdziwym uczestnikiem wydarzeń. Akcja toczy się tu gęsto. To najcięższy SOR w Warszawie. Tłum ludzi w poczekalni. Medycy walczą z czasem, by ratować ludzkie życie. Nie zawsze się to udaje. Czasem też trzeba wybrać, kogo ratować najpierw, a kto może jeszcze poczekać. To trudne decyzje, które sprawiają, że filmowy główny bohater, lekarz z SOR, zmaga się z kompleksem Boga, który daje i odbiera życie.

  „SORtownia to 8-odcinkowy, trzymający w ciągłym napięciu serial produkcji CANAL+ i Telewizji POLSAT.

Akcja skupia się głównie na historii doktora Jacka Wolińskiego (w tej roli wybitny Andrzej Chyra) dręczonego demonami przeszłości. Podczas swoich kilkunastogodzinnych dyżurów to on dokonuje segregacji medycznej pacjentów (zwanej też triażem, od fr. triage – „sortowanie”), decydując o ich dalszym losie. Lekarz jest rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości za tych, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć. Zamienia się w pana życia i śmierci.

Serial kręcony był w jednym z zabytkowych polskich szpitali – Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus na Ochocie. Realistyczne, zimne wnętrza pozwalają odczuć prawdziwą grozę sytuacji. Ofiary wypadków samochodowych, przemocy domowej bądź przedawkowania narkotyków, pełnia poczekalnia cierpiących ludzi i przemęczeni lekarze. Twórcom zależało na jak najwierniejszym odtworzeniu gorączkowej atmosfery i chaosu panującego na SOR-ze.

- Zależało nam, żeby widz poczuł się jak naoczny uczestnik wydarzeń, które dzieją się w serialu, a nie tylko jak bierny widz – mówi Olga Sarzyńska, wcielająca się w rolę Mai. - Wchodząc na plan filmowy, poczułam duży komfort, bo od razu poczułam się częścią tego świata, nie musiałam niczego udawać – dodaje.

Jaśmina Polak grająca Olgę wspomina pracę z dwoma świetnymi konsultantami – pracownikiem medycznym i lekarzem medycyny sądowej, którzy byli bardzo pomocni.

- Dzięki nim udało nam się jak najlepiej wcielić w nasze role i uniknąć przekłamań – wyjaśnia.

W SORtowni oprócz Andrzeja Chyry, laureata dwóch Orłów i trzech Złotych Lwów, pojawiają się inni znani aktorzy -, Artur Barciś, Mariusz Bonaszewski, Marcin Czarnik i Ilona Ostrowska, oraz bardzo wyraziste młode aktorki: Jaśmina Polak, Olga Goldys i Natalia Jędruś oraz Olga Sarzyńska i Izabela Dąbrowska.

 „SORtownię można oglądać już od 16 czerwca w serwisie streamingowym CANAL+ online, teraz w specjalnej cenie 14,50 zł/mies. przez rok! Kolejne odcinki będą publikowane w piątki, aż do 28 lipca.

Najnowsze