Polowanie na ćmy

Polowanie na ćmy, odcinek 2: Koszmarna noc Yvette w burdelu. Będzie musiała przyjąć dwóch pijanych oficerów - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-03-26 21:11

W 2 odcinku serialu "Polowanie na ćmy" Yvette (Sonia Mietielica) boleśnie się przekona jakimi prawami rządzi się dom publiczny madame Szlimakowskiej (Monika Krzywkowska). Sprzedana do luksusowego burdelu dołączy do ekskluzywnych prostytutek, których zadaniem będzie obsługiwanie wysokich rangą oficerów z Rosji. Pierwsza noc Yvette w roli "damy do towarzystwa" w 2 odcinku "Polowania na ćmy" będzie miała dramatyczny przebieg. Najpierw jej klientem zostanie mało wymagający porucznik Aleksandr (Vova Makovskyi), a potem jego dowódca, gruby generał (Roman Skorovskiy). Yvette z trudem zniesie myśl, że teraz tak będzie wyglądało jej życie. A najgorsze dopiero nadejdzie. Zobacz ZWIASTUN i ZDJĘCIA z 2 odcinka "Polowania na ćmy".

"Polowanie na ćmy" odcinek 2 - niedziela, 26.03.2023, o godz. 20.20 w TVP1

Yvette w 2 odcinku "Polowania na ćmy" znajdzie się w sytuacji bez wyjścia. Wykupiona z więzienia, została sprzedana do domu publicznego madame Szlimakowskiej i teraz przyjdzie jej zarabiać na życie przyjmując rosyjskich oficerów. W Warszawie wciąż będą się nasilały represje carskiego zaborcy, które wywołają kolejne demonstracje robotników. Yvette przed odsiadką w więzieniu była związana z podziemiem niepodległościowym, straciła narzeczonego, członka PPS-u, który został wywieziony na Sybir, a teraz dzięki pieniądzom zarobionym w burdelu będzie chciała opłacić poszukiwania Józefa. Świadoma tego, że musi "obsługiwać" Moskali, żeby odzyskać ukochanego.

Pierwsza noc Yvette w 2 odcinku "Polowania na ćmy" jako prostytutki będzie dla niej traumatycznym przeżyciem. "Koleżanki" z burdelu pomogą jej wytypować klienta, dzięki któremu bezboleśnie nabierze doświadczenia. Ich wybór padnie na grubego, niedosłyszącego generała (Roman Skorovskiy), który jednak zamówi Yvette dla swojego podwładnego, porucznika Aleksandra Winogradowa. Klient okaże się mało wymagający. Ich schadzka będzie miała szybki finał.

Ale zaraz potem w 2 odcinku "Polowania na ćmy" miejsce Aleksandra zajmie generał. Niestety z nim nie pójdzie już tak łatwo. Yvette ze łzami w oczach będzie leżała w łóżku rozmyślając o tym, że musi poświęcić własne ciało, cześć i godność dla wolności Józefa.

Nazajutrz w 2 odcinku "Polowania na ćmy" Yvette podczas demonstracji niepodległościowej zauważy jak w tłumie zostanie porwana dziewczyna. Koleżanki z burdelu powiedzą jej, że w Warszawie często dziewczęta znikają. Yvette połączy porwanie z tym, co miało ją spotkać.Miała przecież trafić do Argentyny. Zacznie podejrzewać, że młode, piękne dziewczyny są porywane na sprzedaż do zagranicznych burdeli. Nikt jednak nie weźmie jej słów na serio.

Tymczasem Szczerb (Grzegorz Małecki), działacz niepodległościowy, przyjaciel Józefa w 2 odcinku "Polowania na ćmy" zacznie wypytywać  Yvette kim właściwie jest, gdzie znika na całe noce. Przyzna się mu, że pracuje u madame Szlimakowskiej. - Chcesz mi powiedzieć, że Moskali też obsługujesz?

- Ich przede wszystkim... W burdelu mężczyźni dużo gadają, zwierzają się, popisują. Mogę ci przynosić informacje. Na przykład ostatnie demonstracje. Wiesz, że mają porządnego stracha? Boją się, że następnym razem tłumu już nie opanują. Długo tu nie będę siedzieć, zarobię, opłacę kogo trzeba i odnajdę Józefa, ale najpierw pomóż mi, a ja pomogę tobie - zaproponuje.

Dzięki działaniom Yvette w 2 odcinku "Polowania na ćmy" uda się ustalić, który z więźniów dał się złamać i które z kontaktów i komórek PPS są zagrożone. Szczerb i Marcel (Piotr Nerlewski) poproszą Yvette o pomoc o ostrzeżeniu działaczy PPS.

Polowanie na ćmy odcinek 2 ZWIASTUN. Tragiczna noc Yvette w burdelu
Najnowsze