Pamiętacie dzieci Czterdziestolatka? Zobacz jak teraz wyglądają i co robią serialowi Jagoda i Mareczek Karwowscy - ZDJĘCIA

i

Autor: vod.tvp Pamiętacie dzieci Czterdziestolatka? Zobacz jak teraz wyglądają i co robią serialowi Jagoda i Mareczek Karwowscy - ZDJĘCIA

Czterdziestolatek 48 lat później

Pamiętacie dzieci Czterdziestolatka? Zobacz jak teraz wyglądają i co robią serialowi Jagoda i Mareczek Karwowscy - ZDJĘCIA

Na punkcie rodziny Karwowskich z "Czterdziestolatka" szalała cała Polska. Kultowy serial PRL przyciągał przed ekrany miliony widzów. Każdy fan chciał być Stefanem Karwowskim (ś.p. Andrzej Kopiczyński), Polski stylizowały się na jego żonę Magdę (Anna Seniuk), a mieszkanie Karwowskich stało się obiektem powszechnego naśladownictwa. Amok na punkcie "Czterdziestolatka" nie ominął także najmłodszych widzów - która z nas nie chciała wyglądać jak Jagoda (Grażyna Woźniak/Mirella Kurkowska) i umieć jak ona "gasić" złośliwość młodszego brata Mareczka (Piotr Kąkolewski)? Sprawdziliśmy, co teraz dzieje się u dziecięcych gwiazd, których losy śledziły miliony. Sprawdź czym się teraz zajmują Piotr Kąkolewski i Mirella Kurkowska i zobacz koniecznie w GALERII ZDJĘĆ jak teraz wyglądają!

Mareczek i Jagoda z "Czterdziestolatka" zmienili się nie do poznania! Co teraz robią Piotr Kąkolewski i Mirella Kurkowska? 

Stefan Karwowski, czyli tytułowy "Czterdziestolatek" był najsłynniejszym polskim inżynierem.  Jego rodzina szybko stała się najbardziej uwielbianą i godną naśladownictwa przez miliony. Andrzej Kopiczyński i Anna Seniuk z dnia na dzień stali się wielkimi gwiazdami. Nie inaczej było z ich dziećmi, Mareczkiem i Jagodą. Jak wielki ekranowy sukces "skonsumowały" najmłodsze gwiazdy kultowego serialu PRL?

Piotr Kąkolewski, który w "Czteerdziestolatku" zagrał rolę Mareczka już wtedy był znanym dziecięcym aktorem. Znany był m.in. z seriali "Przygoda psa Cywila" i "Tajemnica Wielkiego Krzysztofa". Czy po ostatnim klapsie młody gwiazdor kontynuował karierę? 

Okazuje się, że 62-letni dziś Kąkolewski, aktorstwem po kultowym "Czterdziestolatku" był zmęczony.

Mareczek z "Czterdziestolatka" nie chciał walczyć o role

- Nie podobało mi się, byłem tym zmęczony. Oprócz tego, że trzeba grać kogoś innego, to poza planem trzeba walczyć o rolę. Nie lubię tego - tłumaczył serialowy Mareczek Karwowski w "Uwadze TVN". - Zanim trafiłem na plan "Czterdziestolatka" występowałem w innych produkcjach, więc tak naprawdę traktowałam to bardziej, jak pracę niż zabawę. Ani przez moment nie pomyślałem, że zostanę aktorem, wybrałem tę samą drogę, co mój ojciec i zostałem architektem - więcej wyjaśnił w serwisie AKPA.

Zobacz też: Wojtuś i Antek wracają do M jak miłość?! Wspólny wywiad z Krystianem Domagałą daje nadzieję! Zobacz jak się zmienili - ZDJĘCIA

Dla Mirelli Kurkowskiej rola w "Czterdziestolatku" był ekranowym debiutem. Dziecięca aktorka musiała po pierwszych 13 odcinkach serialu serialu zastąpić Grażynę Woźniak, która za bardzo wyrosła i nie wyglądała już jak córka Stefana i Magdy Karwowskich "Czterdziestolatka".

- Był wtedy taki system w telewizji, że robiło się siedem odcinków i jeśli się podobały, to za pół roku robiło się kolejne siedem. W międzyczasie Jagoda zrobiła się dorosłą pannicą. Mareczek został, od początku był "trafiony" - tłumaczył w TVN Jerzy Gruza, reżyser serialu.

Jagodę Karwowską nadal ciągnie do filmu

Mirella Mirella Olczyk-Kurkowska obecnie wykłada historię.na Uniwersytecie Warszawskim, a jej specjalności to: "Film jako źródło wiedzy historycznej" oraz "Europejski kanon filmowy na tle kultury europejskiej".

- Z wiekiem ciągnie mnie jednak do tego filmu - wyznała gwiazda "Czterdziestolatka" w trakcie jubileuszowego spotkania z okazji 80-tych urodzin serialowego taty w 2014 roku.

Wg portalu www.telemagazyn.pl pierwsza Jagoda, czyli Grażyna Woźniak, również nie została aktorką. Przez 10 lat mieszkała we Francji, gdzie pracowała jako negocjatorka i tłumaczka. Później studiowała na wydziale prawa. 

Zabaw się: QUIZ. Najczarniejsze charaktery polskich seriali. Rozpoznasz ich po złych uczynkach?

Najnowsze