Matylda

Matylda, odcinek 7: Potajemny układ Matyldy i Michała przed ślubem! Ujawni jej całą prawdę o ojcu - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2024-04-14 21:05

W 7 odcinku serialu "Matylda" tytułowa bohaterka nie uniknie ślubu z Michałem Rubinem (Karol Nowiński), ale po próbie samobójczej Matyldy (Maria Kowalska) przyszły mąż zaproponuje jej układ. Nie dość, że syn Rubina (Mirosław Haniszewski) zabierze Matyldę do piwnicy pałacu, gdzie ukryty jest portret jej matki Wandy (Urszula Grabowska), to jeszcze w 7 odcinku "Matyldy" ujawni całą prawdę o ojcu Tadeuszu (Ireneusz Czop). Obieca Matyldzie pomoc w odnalezieniu ojca, jeśli zgodzi się za niego wyjść za mąż. W tej sytuacji 17-letnia Bilińska nie będzie miała wyjścia. Poznaj szczegóły i zobacz ZDJĘCIA z 7 odcinka "Matyldy".

"Matylda" odcinek 7 - niedziela, 14.04.2024, o godz. 20.20 w TVP1

Matylda i Michał w 7 odcinku "Matyldy" będą skazani na ślub! Bezwzględny Rubin, który przejął majątek i pałac Bilińskich, szantażem zmusił Helenę (Małgorzata Buczkowska) i Witolda (Dariusz Chojnacki) Chojnackich, żeby oddali za żonę jego synowi jedyną spadkobierczynię Tadeusza i Wandy! 

Na krótko przed ślubem w 7 odcinku "Matyldy" Helena przywiezie Matyldę do pałacu Rubina, by tam Maurycy sprawdził czy 17-latka dochowała czystości przed ślubem. Postawi Różańskiej warunek - Matyldę musi zbadać lekarz, który potwierdzi czy nadal jest dziewicą. Na nic się zdadzą protesty Bilińskiej i Michała. Dziewczyna zostanie uśpiona przez Rubina, a potem upokorzona brutalnym badaniem przez doktora Schellmana (Mirosław Zbrojewicz), który potwierdzi, że z przyszłą żoną Michała wszystko jest w porządku.

Bestialskie praktyki medyczne Rubina i Schellmana w 7 odcinku "Matyldy" doprowadzą 17-latkę do załamania psychicznego. Wsparcie okaże jej nie tylko przyszły mąż, ale i teściowa Izabela (Grażyna Sobocińska), która przed ślubem z Maurycym przeszła przez to samo piekło. Im bliżej będzie ślubu Matyldy i Michała, tym bardziej panna młoda będzie zdesperowana, by za wszelką cenę uniknąć małżeństwa bez miłości.

List od ukochanego Roberta Bodena (Kamil Szeptycki) w 7 odcinku "Matyldy" popchnie dziewczynę do próby samobójczej. Zrozpaczona Matylda rzuci się do rzeki, na szczęście Michał w porę ją uratuje. Po tej tragedii Rubin zatrzyma Matyldę w pałacu, zabroni mówić komukolwiek, że dziewczyna chciała się zabić.

Na próżno Michał w 7 odcinku "Matyldy" będzie błagał ojca o litość dla Matyldy. - Ojcze, odwołajmy ten ślub! Ona kocha kogoś innego, tak nie można!

- Słucham? Czy ty rozum postradałeś?!

- I po to ją ratowałeś, żeby teraz ją oddać komuś innemu?! - Rubin nie spocznie póki Matylda nie zostanie żoną jego syna.

Tymczasem przyszły mąż Matyldy w 7 odcinku serialu przerwie milczenie i zabierze ją w miejsce, gdzie wyjawi wszystko co wie na temat jej ojca Tadeusza. - Matyldo, pamiętasz swoją pierwszą noc w Brzezinie? Kiedy ktoś był pod twoim oknem? To byłem ja... Chodź, pokaże ci coś...

- Wtedy jak mówiłeś, że grozi mi niebezpieczeństwo, o jakim niebezpieczeństwie myślałeś?

- O tym co ci robią, ojciec i wujostwo! Przed tym chciałem cię ostrzec! A teraz słuchaj uważnie... Twój ojciec żyje! Tadeusz Biliński był na zesłaniu na Syberii, ale udało mu się uciec.

- Stryj Józef mówił, że zginął w powstaniu...

- Nie zginął. Podsłuchałem rozmowę na temat twojego ojca!

- Wiesz jak go znaleźć?

- Pomóż mi, a wtedy ja pomogę tobie!

- Mam pomóc tobie? Jak?

- Musisz wyjść za mnie. Inaczej nigdy nie będziemy wolni! Ani ty, ani ja! - Michał w 7 odcinku "Matyldy" zrozumie, że tylko ślub z Matyldą pozwoli mu się wyrwać spod wpływu ojca tyrana, by mógł odnaleźć szczęście u boku bliskiego przyjaciela, Ignacego Zawadzkiego (Adrian Brząkała).

Matylda ZWIASTUN 7 odcinka. Michał Rubin pomoże Matyldzie uniknąć ślubu? Boden zobaczy ich razem
Matylda odcinek 7 ZWIASTUN. Ślub Matyldy i Michała Rubina! Panna młoda będzie chciała się zabić
Najnowsze