Ludzie i bogowie, odcinek 3: Żydówka Róża sprowadzi niebezpieczeństwo na Jadwigę i jej rodzinę

i

Autor: materiały prasowe TVP Ludzie i bogowie, odcinek 3: Żydówka Róża sprowadzi niebezpieczeństwo na Jadwigę i jej rodzinę

Ludzie i bogowie, odcinek 3: Żydówka Róża sprowadzi niebezpieczeństwo na Jadwigę i jej rodzinę

2020-09-27 20:10

W 3 odcinku "Ludzie i bogowie" Jadwiga (Marianna Zydek), przyjaciółka Tadeusza "Dagera" (Dawid Dziarkowski), która pomogła mu w ukryciu Żydówki Róży (Maja Rybicka), oraz jej rodzina znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwo. Mimo, że Jadwiga oraz jej matka Marta (Edyta Olszówka) pomogą Róży zmienić wygląd, ufarbować włosy, żeby bardziej przypominała Polkę, to sąsiad Komanów zorientuje się, że Żydówka u nich mieszka! Napisze donos na Jadwigę oraz jej bliskich do siedziby gestapo na Szucha, ale w 3 odcinku "Ludzie i bogowie" Tadeusz razem z bratem przejmą anonim.

"Ludzie i bogowie" odcinek 3 - niedziela, 27.09.2020, o godz. 20.15 w TVP1

Nad przyszłością oddziału "Pazur", tajnego patrolu likwidacyjnego kontrwywiadu AK, w którym działają dowódca Leszek Zaremba "Onyks" Jacek Knap oraz Tadeusz Korzeniewski "Dager" w 3 odcinku "Ludzie i bogowie" pojawią się czarne chmury. Władze podziemia zorientują się, że Niemcy coraz częściej likwidują miejsca, w których w konspiracji zbierali się żołnierze i cywile. Dojdą do wniosku, że grypsy z Pawiaka są przechwytywane przez Niemców, że hitlerowcy mają tam swój kanał dostarczania grypsów.

Patrz też: Ludzie i bogowie. Obsada, bohaterowie, kto jest kim w nowym serialu zamiast Stulecia Winnych? - ZWIASTUN

W 3 odcinku "Ludzie i bogowie" narażając swoje życie "Dager" podejmie się niebezpiecznej misji. Dostanie się na Pawiak i ustali co się dzieje z grypsami dla władz podziemia. W tym czasie Żydówka Róża, która dzięki "Dagerowi" znalazła schronienie w mieszkaniu Jadwigi z jej pomocą przejdzie zaskakującą metamorfozę. Biedną kobietę otoczy też opieką Marta Koman, matka Jadwigi. Między "Dagerem" a jego przyjaciółką stworzy się jeszcze silniejsza więź.

Ludzie i Bogowie. ZWIASTUN nowego serialu TVP. Kiedy premiera?

Niestety w 3 odcinku "Ludzie i bogowie" sąsiad Jadwigi napisze donos, w którym ujawni, że rodzina Komanów ukrywa Żydówkę. Na szczęście anonim wpadnie w ręce "Dagera" oraz jego brata, Adama Korzeniewskiego "Wagi" (Adam Wietrzyński). Dzięki nim Jadwiga oraz jej bliscy unikną śmierci z rąk Niemców za to, że pomogli Róży zmienić tożsamość.

Nie przegap: Ludzie i bogowie. Prawdziwa historia oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK - ZWIASTUN

Ludzie i bogowie odc. 2. Róża (Maja Rybicka)

i

Autor: vod.tvp.pl Ludzie i bogowie odc. 2. Róża (Maja Rybicka)
Ludzie i bogowie odc. 2. Tadeusz Korzeniewski Dager (Dawid Dziarkowski), Jadwiga (Marianna Zydek)

i

Autor: materiały prasowe TVP Ludzie i bogowie odc. 2. Tadeusz Korzeniewski "Dager" (Dawid Dziarkowski), Jadwiga (Marianna Zydek)
Ludzie i bogowie odc. 3. Marta Koman (Edyta Olszówka), Róża (Maja Rybicka)

i

Autor: materiały prasowe TVP Ludzie i bogowie odc. 3. Marta Koman (Edyta Olszówka), Róża (Maja Rybicka)
Najnowsze