Ludzie i bogowie, odcinek 2: Pierwszy wyrok Dagera i Onyksa na zdrajcach. Zabiją Kulawca i Kmicica - ZWIASTUN

2020-09-20 20:11 Ag
Ludzie i bogowie, odcinek 2: Pierwszy wyrok Dagera i Onyksa na zdrajcach. Zabiją Kulawca i Kmicica - ZWIASTUN
Autor: materiały prasowe TVP Ludzie i bogowie, odcinek 2: Pierwszy wyrok Dagera i Onyksa na zdrajcach. Zabiją Kulawca i Kmicica - ZWIASTUN

W 2 odcinku "Ludzie i bogowie" Tadeusz Korzeniewski "Dager" (Dawid Dziarkowski) i Leszek Zaręba "Onyks" (Jacek Knap) zgodnie z rozkazem dowódcy Wydziału Bezpieczeństwa i Kontrwywiadu, pułkownika "Oskar" (Mirosław Haniszewski), stworzą patrol specjalny do likwidacji agentów i zdrajców o kryptonimie "Pazur". Pierwszym zadaniem w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" będzie zabicie konfidentów - "Kulawca" (Bartłomiej Kotschedoff) i Kmicica (Tomasz Schuchardt), którzy współpracują z gestapo i będą chcieli wystawić Niemcom szefem kontrwywiadu. W plan "Dagera" i "Onyksa" będzie wtajemniczony kapitan Leonard Zbyszewski "Lelek" (Patryk Szwichtenberg), który umówi ich spotkanie, pod przykrywką kupna cennego obrazu. Zobaczcie ZWIASTUN!

"Ludzie i bogowie" odcinek 2 - niedziela, 20.09.2020, o godz. 20.15 w TVP1

W 2 odcinku "Ludzie i bogowie" Tadeusz "Dager" stanie przed dowódcą "Oskarem", który wyda na niego wyrok śmierci za to, że samowolnie, bez rozkazu zabije w sklepie „Tylko dla Niemców” szupowca (Kordian Rekowski), który schwytał jego matkę Marię i uwięził ją na Pawiaku. Później zamorduje też szmalcownika Szamałę (Sebastian Stankiewicz). I choć w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" Leszek "Onyks" potępi działania młodszego kolegi, to "Dager" i tak nie odpuści. - Ja ci powiem, że ja wolę być bandytą i zabijać ich bez rozkazu!

Przed tajnym sądem dowództwa Armii Krajowej w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" "Dager" dostanie jednak szansę na rehabilitację. Pułkownik "Oskar" powoła patrol specjalny "Pazur", który będzie miał za zadanie zabijać zdrajców ojczyzny. Dowódcą zostanie "Onyks", a "Dager" zostanie jego towarzyszem broni.

Patrz też: Ludzie i bogowie, odcinek 2: Dager skazany na karę śmierci! Będzie zabijał Niemców bez rozkazu - ZWIASTUN

W plan likwidacji dwóch konfidentów - kapitana Gertz "Kmicica" (Tomasz Schuchardt) oraz pułkownika Bramę "Kulawca" (Bartłomiej Kotschedoff) - w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" zostanie wtajemniczony kapitan Leonard Zbyszewski "Lelek" (Patryk Szwichtenberg), także członek kontrwywiadu AK. - Tak naprawdę chcą się spotkać z szefem kontrwywiadu i wystawić go Niemcom! Gram z nimi na czas... - wyjaśni "Onyksowi".

Znani z hulaszczego trybu życia i skłonności do picia "Kmicic" i "Kulawiec" w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" zamordują pewnego handlarza dziełami sztuki, żeby potem dorobić się na sprzedaży cennego obrazu. "Lelek" umówi ich na spotkanie w restauracji "Mars" z kupcami. Będą nimi właśnie "Dager" i "Onyks". Żeby uśpić czujność konfidentów zjawi się tam z nimi piękna "Bella" (Katarzyna Dorosińska).

Spotkanie "Dagera" i "Onyksa" z konfidentami w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" będzie przebiegało idealnie. Aż do momentu kiedy zaproponują, żeby w mieszkaniu "Kulawca" obejrzeli obraz i sprawdzili jego autentyczność. Przy pierwszej nadarzającej się okazji "Dager" zabije zdrajcę, a potem wrócą do lokalu, żeby pozbyć się "Kmicica". Podstępem wyciągną go na ulicę i tam odda strzał "Onyks". Zrobi się jednak spore zamieszanie. Do akcji wkroczą hitlerowcy, więc żołnierze oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK będą musieli ratować się ucieczką.

Sprawdź też: Ludzie i bogowie. Obsada, bohaterowie, kto jest kim w nowym serialu zamiast Stulecia Winnych? - ZWIASTUN

Ludzie i Bogowie. Patryk Schwichtenberg, Tomasz Schuchardt, Bartłomiej Kotschedoff
Autor: AKPA Ludzie i Bogowie. Patryk Schwichtenberg, Tomasz Schuchardt, Bartłomiej Kotschedoff
Ludzie i bogowie odc. 2.  Gertz Kmicic (Tomasz Schuchardt),  Brama Kulawiec (Bartłomiej Kotschedoff), Tadeusz Korzeniewski Dager (Dawid Dziarkowski)
Autor: vod.tvp.pl Ludzie i bogowie odc. 2. Gertz "Kmicic" (Tomasz Schuchardt), Brama "Kulawiec" (Bartłomiej Kotschedoff), Tadeusz Korzeniewski "Dager" (Dawid Dziarkowski)
Ludzie i Bogowie. Patryk Schwichtenberg, Tomasz Schuchardt
Autor: AKPA Ludzie i Bogowie. Patryk Schwichtenberg, Tomasz Schuchardt
Najnowsze