Ludzie i bogowie, odcinek 2: Dager skazany na karę śmierci! Będzie zabijał Niemców bez rozkazu - ZWIASTUN

2020-09-20 9:45 Ag
Ludzie i Bogowie, odcinek 2: Dager skazany na karę śmierci! Wyciągnie matkę z Pawiaka - ZWIASTUN
Autor: materiały prasowe TVP Ludzie i Bogowie, odcinek 2: Dager skazany na karę śmierci! Wyciągnie matkę z Pawiaka - ZWIASTUN

W 2 odcinku serialu "Ludzie i bogowie" Tadeusz "Dager" (Dawid Dziarkowski) usłyszy wyrok śmierci! Po tym jak wyciągnie swoją matkę Marię Zarębę (Aleksandra Justa) z Pawiaka, wymierzy sprawiedliwość na własną rękę. Żądny zemsty Korzeniewski w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" zabije Niemca, który złapał Marię. Niestety spotka go za to surowa kara, bo zostanie skazany przez Wydział Bezpieczeństwa i Kontrwywiadu na karę śmierci. Zobaczcie ZWIASTUN 2 odcinka "Ludzie i bogowie".

"Ludzie i bogowie" odcinek 2 - niedziela, 20.09.2020, o godz. 20.15 w TVP1

W 2 odcinku serialu "Ludzie i bogowie" żądny zemsty "Dager" weźmie odwet za to, że jego matka trafiła na Pawiak! I nawet przyjaciel i dowódca Leszek Zaremba „Onyks” (Jacek Knap) nie powstrzyma impulsywnego żołnierza AK, który będzie gotów poświęcić swoje życie, żeby zabijać Niemców. - Ja ci powiem, że wolę być bandytą i zabijać ich bez rozkazu - przyzna "Dager", którego działaniom będzie przyświecać tylko jedna myśl - zemsta na okupantach.

Patrz też: Ludzie i Bogowie. Obsada, bohaterowie, kto jest kim w nowym serialu zamiast Stulecia Winnych? - ZWIASTUN

Dzięki swojemu sprytowi i kontaktom w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" Tadeusz i jego brat Adam Korzeniewski "Waga" wyciągną matkę Marię z Pawiaka. Przy pierwszej nadarzającej się okazji "Dager" pomści jej krzywdę i cierpienie. W 2 odcinku "Ludzie i Bogowie" w sklepie „Tylko dla Niemców” zabije szupowca, który schwytał Marię. Później zamorduje też szmalcownika.

Los sprawi, że w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" "Dager" uratuje kogoś jeszcze. Przypadkowo spotkana Żydówka Róża (Maja Rybicka) będzie właśnie jemu zawdzięczała życie. Ale dobra passa "Dagera" się skończy. Bo za samowolne zabijanie Niemców „Dager” trafi przed tajny sąd dowództwa Armii Krajowej.

Anna Mrozowska: Gwiazda serialu „Ludzie i Bogowie” Musiałam ukrywać tatuaże

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przerażony "Dager" w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" będzie spokojnie słuchał jak pułkownik "Oskar" (Mirosław Haniszewski), dowódca Wydziału Bezpieczeństwa i Kontrwywiadu skaże go na śmierć. Nawet Leszek "Onyks" nie będzie w stanie ocalić przyjaciela. - Zostałeś zasądzony na karę śmierci za czyny niegodne żołnierza polskiego. Jesteś świadom tego, że zostałeś zasądzony? - Tak...

Jednak z ust "Oskara" w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" padną jeszcze inne słowa. - Wykonanie wyroku zostało zawieszone... Sąd wróci do sprawy po wojnie! Otrzymasz możliwość rehabilitacji. Od tej pory samodzielne działania, bez rozkazów będą karane natychmiastowym wyrokiem śmierci...

Sprawdź też: Ludzie i Bogowie. ZWIASTUN nowego serialu TVP. Ile odcinków?

Dopiero w tym momencie w 2 odcinku "Ludzie i bogowie" "Dager" dowie się, że razem z Leszkiem będzie tworzył patrol specjalny do likwidacji agentów i zdrajców, o kryptonimie Pazur. Ich pierwszym zadaniem będzie likwidacja konfidentów - kapitan Gertza "Kmicica" (Tomasz Schuchardt) i porucznik Bramy "Kulawca" (Bartłomiej Kotschedoff).