Dom pod Dwoma Orłami

Koniec Domu pod Dwoma Orłami. Wasylko zabije Zbyszka w ostatnim 10 odcinku? - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-03-05 20:50

Jak się skończy "Dom pod Dwoma Orłami"? Finał serialu w ostatnim 10 odcinku będzie zarazem ostateczną konfrontacją Zbyszka Szablewskiego (Eryk Lenartowicz) z przybranym bratem, który całe życie go nienawidził! Ukrainiec Wasylko Szewczuk (Andrew Zhuravsky), adoptowany przez Zofię (Karolina Gruszka) i Antoniego (Grzegorz Małecki) po tragicznej śmierci jego matki, na koniec "Domu pod Dwoma Orłami" dopadnie Zbyszka, gdy ten będzie dokonywał rzezi na Ukraińcach za bestialskie mordy na Polakach. Żądny krwi brata Wasylko przyłoży Zbyszkowi siekierę do gardła. Czy tak zginie ukochany syn Zofii, którego ta nigdy już nie odnajdzie? Poznaj szczegóły i zobacz ZDJĘCIA z 10 odcinka "Domu pod Dwoma Orłami".

"Dom pod Dwoma Orłami" ostatni odcinek 10 - niedziela, 12.03.2023, o godz. 20.15 w TVP1

Śmierć Zbyszka w ostatnim 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" będzie już przesądzona! Po ucieczce z rodzinnego domu w Nowosiole, po tym jak Zbyszek na własne oczy widział jak Ukraińcy wymordowali jego dziadków, rodziców Zofii (Aleksandra Konieczna i Jan Frycz), spalili majątek, przez wiele miesięcy młody Szablewski będzie się ukrywał po lasach szukając odwetu za rzeź na Polakach. Dla wrażliwego Zbyszka każde zabójstwo wroga będzie potężnym ciosem. Tym samym potwierdzą się słowa wypowiedziane po latach przez Aksinię (Daria Polunina/Nina Czerkies), pierwszą miłość Zbyszka, podczas rozmowy z jego wnukiem, Paulem Szablewskim (Thomas Christian). - Zbyszek za delikatny był. Za kruchy. Oszalał. Do końca życia bał się ludzi...

Na koniec "Domu pod Dwoma Orłami" w 10 odcinku na trop Zbyszka wpadnie jednak Wasylko Szewczuk, kierowany żądzą nienawiści, że to jego pokochała Aksinia. Między przybranymi braćmi dojdzie do makabrycznego starcia. - Wolę umrzeć... - powie Zbyszek do Wasylki, gdy ten postawi mu warunek za uratowanie życia. - A najlepiej na krzyżu... - zadrwi Ukrainiec.

Dopiero w 1945 roku w 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" Zofia pozna losy swojego syna, ale nigdy nie odnajdzie Zbyszka. Co prawda współlokator z "Domu pod Dwoma Orłami", oficer UB Jan Liski (Andrzej Konopka) przyniesie Szablewskiej wyczekiwaną wiadomość o znalezieniu Zbyszka w Jeleniej Górze, ale to nie będzie on. Na miejscu zamiast prawdziwego syna Zofia zobaczy tego przybranego, Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania, Wasylko sięgnie po broń, ale Liski okaże się szybszy i zabije Szewczuka.

Na koniec "Domu pod Dwoma Orłami" Zofia pojedzie do Lwowa na spotkanie z Aksinią. Była ukochana jej syna opowie Szablewskiej, co się stało ze Zbyszkiem, jak po mordzie Ukraińców na jej rodzicach, dokonywał rzezi, by wymierzyć sprawiedliwość, ale został złapany w przez UPA. Okaże się, że to Wasylko uratował mu życie. Upił kompanów, uwolnił go, by Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty i mógł uciec z Polski.

Koniec Domu pod Dwoma Orłami. Zofia odnajdzie syna Zbyszka i niewidomego brata Maurycego w ostatnim 10 odcinku?
Najnowsze