Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 8: Ukraińcy bestialsko zamordują rodziców Zofii. Zbyszek ucieknie i nie uratuje dziadków - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-02-19 21:12

Wstrząsające sceny w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" rozegrają się w rodzinie Zofii (Karolina Gruszka), która sama będzie walczyła o przetrwanie swoje i dzieci w łagrze w Kazachstanie. Kiedy nadejdzie 1943 rok jej syn Zbyszek (Eryk Lenartowicz) nadal będzie się ukrywał w domu w Nowosiole u dziadków. Pod wpływem tragicznych wydarzeń, gróźb okrutnego Wasylka (Andrew Zhuravsky), ukochana Zbyszka, Aksinia (Daria Polunina) zakończy ich romans. Z narażeniem życia w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" ostrzeże jednak Zbyszka przed Ukraińcami. Niestety za późno! Ukraińscy żołnierze napadną na rodziców Zofii, bestialsko zamordują jej ojca (Jan Frycz) i matkę (Aleksandra Konieczna). Zbyszek cudem ucieknie. Zobacz WIDEO z tych scen z 8 odcinka "Dom pod Dwoma Orłami".

"Dom pod Dwoma Orłami" odcinek 8 - niedziela, 19.02.2023, o godz. 20.20 w TVP1

Akcja 8 odcinka "Dom pod Dwoma Orłami" będzie obejmowała trzy lata od 1940 do 1943 roku, w których Zofia Szablewska oraz jej syn Zbyszek, a także rodzice i niewidomy brat Maurycy (Mateusz Rusin) stoczą desperacką walkę o życie. Dramat zacznie się gdy w 1940 roku wyziębiony, zmęczony Zbyszek wróci do rodzinnej wsi Nowosioło, rządzonej przez radzieckich okupantów. Jako „polski pan” będzie musiał się ukrywać. Także przed przybranym bratem Wasylko. Pomocy Zbyszkowi udzielą Olga (Natella Tretyakova) oraz Aksinia, jego młodzieńcza miłość.

Wasylko w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" będzie chciał zabić Zbyszka!

Niestety w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" szalejący z zazdrości o Aksinię Wasylko będzie miał okazję wydać brata. Zamiast tego wymusi na Aksinii groźbę, że sam go zabije, jeśli dziewczyna kiedykolwiek zbliży się Szablewskiego. Miłość okaże się jednak silniejsza niż groźby bezwzględnego Wasylka. Zakochani Zbyszek i Aksinia dadzą się ponieść namiętności w stodole, w tajemnicy przed rodziną. Pod wpływem tragicznych wydarzeń dziewczyna nie będzie chciała jednak narażać Szablewskiego. Nikt nie będzie mógł jej przecież zobaczyć z Polakiem.

Aksinia w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" ostrzeże Zbyszka przed Ukraińcami

Kiedy nadejdzie 1943 rok w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" Aksinia ryzykując własne życie przyjdzie do domu dziadków Zbyszka, by go ostrzec przed żądnymi odwetu Ukraińcami. Nowy pop zacznie bowiem nawoływać Ukraińców do mordu na polskich sąsiadach. Niestety ostrzeżenie przyjedzie za późno. Uzbrojeni ukraińscy żołnierze napadną na rodziców Zofii tuż przed ich planowaną ucieczką z rodzinnego domu.

Straszna śmierć rodziców Zofii i pożar domu w Nowosiole w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami"

Matka Zofii (Aleksandra Konieczna) w 8 odcinku "Dom pod Dwoma Orłami" stanie do walki z wrogiem! Strzeli do jednego żołnierzy, co wywoła makabryczne skutki. Okrutni Ukraińcy zabiją najpierw ją, a potem ojca Zofii. Wcześniej Zbyszek posłucha dziadka i ucieknie z rodzinnego domu. Schroni się w lesie z małą Janeczką i na własne oczy zobaczy z oddali jak wrogowie bestialsko zamordują wszystkich, spalą też dom. Tylko brat Zosi, niewidomy Maurycy, przepadnie bez śladu.

M jak miłość. Julia popełni samobójstwo? Podetnie sobie żyły, bo nie zniesie, że Magda i Andrzej znów będą razem
Najnowsze