Dom z papieru 5, finał. Profesor umrze w ostatniej scenie?! Alvaro Morte wyznał całą prawdę o swojej walce

i

Autor: Netflix Dom z papieru 5, finał. Profesor umrze w ostatniej scenie?! Alvaro Morte wyznał całą prawdę o swojej walce

Dom z papieru 5, finał. Profesor umrze w ostatniej scenie?! Alvaro Morte wyznał całą prawdę o swojej walce

W finale 5 sezonu "Domu z papieru" zginie sam twórca tego wszystkiego zamieszania, czyli genialny Profesor (Alvaro Morte)? Wiele na to wskazuje, bo powoli giną, jeden po drugim, jedna po drugiej najważniejsi członkowie jego ekipy. Jak pamiętamy - na koniec 1 sezonu serialu - w sytuacji, kiedy wydawało się, że nikt nie wyjdzie z Mennicy Państwowej żywy, brat Profesora, Berlin (Pedro Alonso) popełnił widowiskowe samobójstwo. Reszta ekipy w większości wyszła jednak z tego bez szwanku, a do tego z łupem. A potem żyli długo i szczęśliwie, aż producentom zachciało się zrobić kolejne sezony serialu, na punkcie którego zwariował cały świat. I tak jesteśmy w sezonie 5 "Domu z papieru", a po drodze pożegnaliśmy bardzo ważne osoby z ekipy Profesora - na tych odcinkach płakali wszyscy! Czy to wszystko zmierza do tego, że ostatecznie zginie sam Profesor? Sprawdź co już wiemy, zobacz co zdradzają gwiazdy serialu Netflix i zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z finału "Domu z papieru"!

"Dom z papieru 5". Czy w wielkim finale Profesor zginie? 

Ci, którzy już widzieli 1 część "Domu z papieru 5" wiedzą, że zginęła bardzo ważna postać z ekipy Profesora. To kolejna, znacząca śmierć, która pokazuje, że choć romantyczni złodzieje są bardzo atrakcyjni dla widzów, "igrają z ogniem". W finale serii nawet dosłownie, bo wojskowa grupa straceńców, która potrafiła ich wszystkich dopaść urządza sobie w Narodowym Banku istny poligon. 

Tymczasem sam Profesor na początku "Domu z Papieru 5" został złapany, przez ścigającą go zapiekle prokurator Alicję Sierrę (, która pomimo zaawansowanej ciąży dopada go więzi, a nawet próbuje zabić!    

Zobacz też: Jak się skończy Dom z Papieru? Szokujący finał wyjaśni wszystko! - ZDJĘCIA

- Coś się stanie z Profesorem w tym sezonie - zdradza Alvaro Morte, grający profesora w wywiadzie dla Netflix. - Jemu się wydaje, że jest o krok przed wszystkimi... Ale w pewnym momencie profesor staje prawie traci życie i musi zacząć totalnie improwizować! To go wyrzuca z jego strefy komfortu. Profesor zawsze potrzebował mieć czas, aby zapanować nad wszystkimi wydarzeniami. Jednak w finale go nie ma i musi niesamowicie  improwizować. To zupełnie nie w jego stylu, w dodatku Alicja Sierra dosłownie i w przenośni wiąże mu ręce - ujawnia Morte. 

Ona jest jak Terminator i Colombo w jednym - śmieje się Najwa Nimri, gwiazda grająca Sierrę w wywiadzie dla Netflix.

Jednak w 1 części "Domu z papieru 5" Profesor znajduje sposób, aby poskromić ciężarną złośnicę dzięki umiejętnościom, o które nikt by go nie podejrzewał. Sierra w ułamku sekundy uspokaja się, łagodnieje i do końca 5 odcinka nie mówi już ani słowa!

Tyle, że nikt nie ma wątpliwości, że ta nagła przemiana Sierry w "Domu z papieru 5" nie potrwa długo. Zwłaszcza, że w Narodowym Banku Hiszpanii giną kolejni ludzie i sytuacja robi się koszmarnie napięta. Tak więc Profesor na chwilę odzyskuje kontrolę i zaczyna wszystkim sterować, ale czy zdąży uratować resztki swojej ekipy i siebie samego?

Śmierć samego Profesora wydaje się, niestety logicznym finałem "Domu z papieru". Wszystko udawało mu się przez 4,5 sezonu serii, ale śmierć brata i osób, które w trakcie napadu pokochał, ma swoją cenę. Wydaje się, że właśnie śmierć Profesora może być tą ceną za romantyczną przygodę życia. Czy znajdzie się kontynuator jego "dzieła"?

Według oficjalnych zapowiedzi Netflix "Dom z papieru 5" jest nieodwołalnym finałem całej tej historii i nie będzie więcej kontynuacji. Czy twórcy dadzą nam nadzieję, że z tego wszystkiego zostanie jednak coś dobrego? Może Profesor zostawi po sobie potomka, jak jego brat? A może jednak przeżyje? 

Alvaro Morte, gwiazdor grający Profesora w "Domu z papieru" wyznał, że on sam walczył z rakiem. Lekarze zdiagnozowali nowotwór w jego lewym udzie w 2011 roku i Morte musiał na jakiś czas zrezygnować z kariery. Mamy nadzieję, że ze zdrowiem serialowego Profesora już jest wszystko w porządku, a jego bohater jednak przeżyje... 

Nie przegap: M jak miłość, odcinek 1601: Dawid przed śmiercią powie Basi kim naprawdę jest! Przyzna się co zrobił byłej dziewczynie Kai - ZWIASTUN

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze