SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale galerie "2XL". Edyta Jungowska i Elżbieta Romanowska w nowym serialu Polsatu - obsada, o czym jest "2XL"?

"2XL". Edyta Jungowska i Elżbieta Romanowska w nowym serialu Polsatu - obsada, o czym jest "2XL"?

05.09.2013, godz. 07:30
2XL. Agata Dec (Elżbieta Romanowska), Laura Zabawska (Edyta Jungowska)
2XL. Agata Dec (Elżbieta Romanowska), Laura Zabawska (Edyta Jungowska) foto: Polsat/ 2XL Facebook

Inteligentne, zabawne, pełne wdzięku i... nieszczęśliwe. Wszystko przez nadwagę. Takie są bohaterki nowego serialu "2XL" - Agata Dec (Elżbieta Romanowska) i Laura Zabawska (Edyta Jungowska), który już od czwartku, 5.09.2013, o godz. 22 w Polsacie. O czym jest serial "2XL"? Obsada, bohaterowie, kto jest kim w "2XL"?

Kim jest Agata Dec z "2XL"?

Kiedyś była wicemiss. Koleżanki zazdrościły jej urody. Jednak chłopak zrobił jej zdjęcia i wysłał do magazynu erotycznego. Rodzina się od niej odwróciła. Rozpacz Agata zajadała. Teraz to niestety widać. I na dodatek nie może się pozbyć zbędnych kilogramów. A kręgosłup boli coraz bardziej. Ostra dieta - sałata i kawa - tylko potęguje kłopoty.

Dziewczyna jest coraz słabsza. Przyjaciele, Bożena (Ewa Kaim) i Jurek (Marek Kaliszuk), namawiają ją na wizytę u dietetyczki. Ale ona woli swoje metody i ucieczkę w pracę. Jednak nawet w jej laboratorium sytuacja mocno się komplikuje. Szef (Piotr Polk) zatrudnia nowego pracownika.

>>> "2XL". Edyta Jungowska w pogrubiającym kostiumie. Charakteryzacja trwa 1,5 godziny

 

Robert (Piotr Stramowski) jest zachwycony możliwością współpracy z Agatą, uznanym na świecie biologiem. Jednak ona patrzy na niego z niechęcią. Dotąd laboratorium było jedynym miejscem, w którym czuła się szczęśliwa. To była jej samotnia...

Kim jest Laura Zabawska z "2XL"?

 

Laura jest dietetyczką, ale i ona ma problemy z wagą, które zaczęły się po śmierci matki. Teraz jest uzależniona od najlepszego leku na smutek - czekolady, a to powoduje kryzys w jej małżeństwie. Karol (Przemysław Sadowski) nie akceptuje żony w rozmiarze XXL. Już nawet nie sypiają razem.

Siostra Laury, Ola (Natalia Klimas), proponuje, by Zabawska zaszła w ciążę. Jednak Karol jest temu przeciwny. Natomiast mąż Oli, Albert (Filip Bobek), jest najwyraźniej zainteresowany szwagierką...

>>> "2XL". Filip Bobek alkoholikiem Albertem w nowym serialu

 

W końcu obie panie się spotykają. Jednak Agata, widząc, że Laura ma również problemy z nadwagą, ucieka z gabinetu dietetyczki. Wkrótce znów się spotkają. Zrozumieją, że są sobie bardzo potrzebne. Jako przyjaciółki.

Takiego serialu jeszcze w Polsce nie było. "2XL" otwarcie mówi o problemie gnębiącym wiele kobiet, problemie - w czasach kultu zdrowia i wysportowanej sylwetki - wstydliwie dotąd szerokim łukiem omijanym przez telewizję. Ale opowieść o Agacie i Laurze to coś więcej niż tylko historia o kobietach zmagających się z nadwagą. To także opowieść o samotności, potrzebie bliskości i sile przyjaźni.

"2XL" odcinek 1 - czwartek, 5.09.2013, o godz. 22.00, Polsat

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Polub nas na Facebooku!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: