Grażyna Wolszczak chce przejąć teatr Karolaka. Aktor traci biznes

2020-04-10 5:27 TUMM
Grażyna Wolszczak chce przejąć teatr Tomka Karolaka
Autor: Akpa Grażyna Wolszczak chce przejąć teatr Tomka Karolaka

Tomasz Karolak (49 l.) może stracić ukochany teatr. Miejsce, gdzie działa jego IMKA, chce przejąć Grażyna Wolszczak (62 l.). Gwiazdor „Rodzinki.pl” w tym roku miał świętować dziesięciolecie istnienia placówki, której jest założycielem i dyrektorem. Na jubileusz zaplanował kilka premier. Wszystko wskazuje na to, że ten plan może pokrzyżować mu koleżanka z branży.

Aktorowi, mimo kryzysu, udało się zażegnać kryzysową sytuację i uregulować należności. Wtedy dowiedział się od przyjaciół, że Grażyna Wolszczak zamierza przejąć budynek, który podnajmuje pod teatr.

Gdy jej teatr Garnizon Sztuki w 2015 r. był bezdomny, po przyjacielsku przyjął go pod swój dach. Teraz dowiedział się, że Grażyna już od grudnia 2019 r. planowała przejęcie IMKI za jego plecami. Jest rozgoryczony – mówi nam przyjaciel aktora.

Karolak w ostatnich tygodniach zajęty był wyjaśnianiem problemów z dawną księgowością. Jak udało nam się ustalić, aktor doprowadził już do porozumienia w sprawie czynszu z ZHP, która jest właścicielem budynku.

Tomek świetnie czuje upodobania widzów, ale nie prowadzi zwykłego celebryckiego teatru – mówi znajoma aktora i dodaje: – Zorganizował ambitny festiwal, wspierany przez ministra kultury i władze Warszawy. To u niego debiutowała w teatrze Katarzyna Nosowska. Ma na koncie wiele nagród. Jedną z nich przyznał mu sam Sławomir Mrożek.

Poprosiliśmy aktora o komentarz. – Za kilka dni będą mógł odnieść się do sprawy. Ufam w mądrość ZHP. To harcerze. Sam byłem harcerzem i wiem, jakie mają zasady. Bądź rycerski to jedna z nich – powiedział „Super Expressowi”.

Karolak liczy, że porozumie się z kierownictwem ZHP, które zobaczy w nim partnera, który niejeden raz wyszedł obronną ręką z kłopotów.

W jutrzejszym „Super Expressie” przedstawimy stanowisko Grażyny Wolszczak.

Najnowsze