Na Wspólnej

Na Wspólnej, odcinek 3635: Dziecko Antosi śmiertelnie chore! Lekarz odmówi wykonania aborcji, ale Agnieszka znajdzie rozwiązanie - ZDJĘCIA

2023-05-22 14:51

W 3635 odcinku "Na Wspólnej" Antosia (Gabriela Jeżółkowska) odbierze wyniki badań prenatalnych, które potwierdzą druzgocącą diagnozę lekarki o wadzie genetycznej u jej dziecka. U płodu zostanie wykryty zespół Patau, co będzie równoznaczne z tym, że może ono nie dożyć porodu. W 3635 odcinku "Na Wspólnej" córka Weroniki (Renata Dancewicz) kompletnie się załamie tym bardziej, że nefrolog nie zgodzi się na dokonanie aborcji, gdyż uzna, że ciąża nie zagraża życiu matki. Wówczas Agnieszka (Katarzyna Walter) posunie się już do ostateczności... Koniecznie poznajcie szczegóły i zobaczcie to w naszej GALERII ZDJĘĆ!

"Na Wspólnej" odcinek 3635 - poniedziałek, 5.06.2023, o godz. 20.15 w TVN

W 3635 odcinku "Na Wspólnej" Antosia otrzyma wyniki badań prenatalnych, na które skieruje ją ginekolożka, prowadząca jej ciążę. Lekarka odkryje, że płód ma zwiększoną przezierność karku w trakcie badania USG, przez co córka Weroniki zda sobie sprawę, że jej dziecko może mieć wrodzoną wadę genetyczną. W tym momencie załamana Antosia wybiegnie z gabinetu, ale mimo tego podda się badaniom, które w 3635 odcinku "Na Wspólnej" potwierdzą najgorsze. Wówczas okaże się, że płód jest faktycznie nieuleczalnie chory, gdyż wykryto u niego zespół Patau. Lekarka wyjaśni Antosi, na czym polega ta choroba, ale jednocześnie zaznaczy, że maluch może nie dożyć porodu, czym kompletnie z jednej strony zszokuje, a z drugiej przerazi córkę Weroniki.

W 3635 odcinku "Na Wspólnej" Weronika nie będzie miała pojęcia jak pomóc córce, dlatego lekarka zaleci Antosi kontakt z psychologiem. Jednak Roztocka będzie miała nadzieję, że nefrolog wykaże zagrożenie dla życia matki i zaleci usunięcie ciąży, ale mocno się przeliczy. W 3636 odcinku "Na Wspólnej" lekarz nie zauważy żadnego niebezpieczeństwa i odmówi skierowania pacjentki na wykonanie aborcji, gdyż ogromnie będzie się bał nowych przepisów, które mogą pociągnąć do odpowiedzialności również i jego. W tym momencie Antosia już całkowicie się załamie, ale jeszcze nie wszystko będzie stracone!

W 3636 odcinku "Na Wspólnej" Agnieszka przekaże Weronice ulotki z zagranicznych klinik, gdzie aborcja nie będzie zakazana. Roztocka na poważnie zacznie myśleć o usunięciu wadliwego płodu u córki, ale jej matka nie pochwali jej decyzji. W 3636 odcinku "Na Wspólnej" babcia Antosi uzna, że wnuczka powinna zaufać doktorowi i urodzić nieuleczalnie chore dziecko, aby uchronić ludzkie życie. Wtedy Roztocka stanie przed ogromnym dylematem! Co ostatecznie doradzi córce? Czy Antosia zdecyduje się na aborcje, a może jednak postanowi urodzić dziecko, które może nawet nie dożyć do tego momentu? Tego dowiemy się już niebawem!

Na Wspólnej, odcinki 3627-3630. Tragiczne zaręczyny Seby i Roksany u Hebla. Koniec małżeństwa Zakościelnych
Najnowsze