M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1801: Wielka tajemnica księdza z Lipnicy wyjdzie na jaw na jego pogrzebie! Przez lata nikt tego nie wiedział o proboszczu - ZDJĘCIA

2024-04-19 9:29

W 1801 odcinku "M jak miłość" na pogrzebie księdza proboszcza (śp. Maciej Damięcki) z parafii w Lipnicy obok Grabiny poznamy jego największą tajemnicę. Barbara (Teresa Lipowska) zapłacze w kościele rzewnymi łzami i wyzna Marysi (Małgorzata Pieńkowska), jak ważny był dla niej ten człowiek. Ale i tak szokiem w tym wzruszającym wydarzenia będzie ujawnienie całej prawdy o księdzu. Nikt o tym nie powiedział ani jednego słowa od początku obecności księdza w "M jak miłość"! Sprawdź szczegóły i zobacz TO w GALERII ZDJĘĆ!

"M jak miłość" odcinek 1801 - poniedziałek, 29.04.2024, o godz. 18 w TVP2

W 1801 odcinku "M jak miłość" odbędzie się pogrzeb księdza, który był niezwykle ważną postacią w historii Mostowiaków i Grabiny. To on udzielał ślubów m.in. Bartkowi i Uli, Izie i Marcinowi, Pawłowi i France, a także poprowadził niezwykle smutny kondukt pogrzebowy Marzenki i Andrzejka.

Ksiądz z Lipnicy w "M jak miłość" nie zdołał udzielić sakramentu Soni i Jankowi, bo komendant Morawski padł postrzelony przez płatnego zabójcę na schodach kościoła. Żadna ważna uroczystość kościelna, a także istotna zmiana w życiu Mostowiaków nie obyła się bez obecności lub chociaż dobrego słowa księdza. Nic dziwnego, że Barbara wpadnie w czarną rozpacz na jego pogrzebie. 

Ale jest jedna rzecz, której ksiądz od twórców "M jak miłość" nie dostał i tak pozostanie do 1801 odcinka serialu. Nic nie wiemy o jego przeszłości, o rodzinie też niewiele, a spośród członków rodziny poznaliśmy śliczną siostrzenicę Alę (Alicja Ostolska). Nigdy wcześniej nie podano nawet imienia i nazwiska proboszcza z Lipnicy. 

W 1801 odcinku "M jak miłość" zobaczymy w kościele trumnę księdza, przy której zmarłego przyjaciela będzie opłakiwała Mostowiakowa. W tym momencie zobaczymy też tabliczkę z imieniem i nazwiskiem zmarłego! To będzie pierwszy i jedyny raz w historii "M jak miłość" kiedy kochany przez wszystkich ksiądz nareszcie dostanie to, co towarzyszy "zwykłym" ludziom od urodzenia aż do samej śmierci. 

Zdradzamy: ksiądz proboszcz z parafii w Lipnicy nazywał się Władysław Wroński, zmarł 28 grudnia 2023 roku, a nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kościele, któremu całe życie służył. 

M jak miłość. Wyjątkowa rocznica Jagody i Tadeusza w cieniu tragedii
Listen on Spreaker.
Najnowsze