M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1684: Rozwód Mateusza i Lilki już był! Barbara wygada się, że nie są małżeństwem

2022-10-22 14:28

Rozwód Mateusza (Krystian Domagała) i Lilki (Monika Mielnicka) już był! W 1684 odcinku "M jak miłość" Barbara (Teresa Lipowska) wygada się, że wnuk oficjalnie nie jest mężem zdradzieckiej córki Banachowej (Dorota Chotecka-Pazura). Każdy sądził, że pokłócone małżeństwo nie zdążyło unieważnić ślubu, a jednak Mostowiakowa wprost powie o formalnym rozstaniu. Jak to możliwe, skoro Mostowiak i Lilka nie widzieli się od tygodni, nie mieli ze sobą kontaktu, nie mówiąc o załatwianiu wspólnych spraw? W 1684 odcinku "M jak miłość" nastąpi szokująca rozmowa Barbary z wnukiem, w której prawda wyjdzie na jaw.

"M jak miłość" odcinek 1684 - wtorek, 8.11.2022, o godz. 20.55 w TVP2

W 1684 odcinku "M jak miłość" wyjdą na jaw szokujące fakty na temat rozwodu Lilki i Mateusza! Każdy widział rychłe rozstanie pary, kiedy to Lilka wróciła zza granicy z kochankiem Ethanem (Paweł Roman) i oznajmiła wszystkim, że wyjeżdża z mężczyzną zwiedzać świat. Mostowiak się załamał, również wyjechał i tylko Barbara miała z nim sporadyczny kontakt. Wiadomo już, że Mateusz wróci do Grabiny, co nastąpi w 1683 odcinku "M jak miłość" i wtedy też nastąpi krótkie spotkanie z niewierną żoną. Czy to jednak jeszcze żona? Jak podaje portal światseriali.interia.pl, Barbara wygada się, że małżeństwo oficjalnie nie istnieje. Jak to możliwe, skoro nie widzieli się od czasów afery z pojawieniem się Ethana?

Mostowiakowa w 1684 odcinku "M jak miłość" wygada się o rozwodzie Lilki i Mateusza, który już był!

Mateusz i Barbara w 1684 odcinku "M jak miłość" poważnie porozmawiają. Seniorka zauważy, że wnuk źle znosi rozstanie z Lilką i trapi się tym co dnia. Do przełomowej rozmowy dojdzie w sadzie śp. Lucjana (śp. Witold Pyrkosz), gdzie Mateusz jeszcze bardziej odda się swym rozmyślaniom. 

- Jest coś wyjątkowego w tym miejscu. Kiedy mam problem, muszę się nad czymś zastanowić, podjąć jakąś decyzję, zawsze przychodzę tutaj... Ciebie też dziadek tego nauczył, że wśród drzew spływa na człowieka spokój. Nie mylę się, prawda? - zagai Barbara w 1684 odcinku "M jak miłość". - Wiem, będę się powtarzać... Nigdy zbyt wiele nie mówiłeś, ale teraz, po tych wszystkich morzach i oceanach, które przepłynąłeś, zrobił się z ciebie prawdziwy milczek - doda Barbara, bo wnuk niemal nie będzie się odzywał!

- Człowiek na statku przywyka do samotności i do milczenia - odpowie zamyślony Mostowiak, nawiązując do swojej pracy na morzu. - A ja myślę, że masz to po Lucku. Jak twojego dziadka coś gryzło, to nic nie mówił i trzeba było z niego wszystko siłą wyciągać - słowo po słowie! - seniorka nie odpuści i w końcu przejdzie do rzeczy. - Mateuszku, ty tak naprawdę nadal kochasz Lilkę, prawda? - zapyta się wprost Mostowiakowa, ale w odpowiedzi usłyszy, że Mateusz wciąż myśli nad odpowiedzą na to pytanie. 

- Wiem, że masz do Lilki wielki żal. I słusznie, bo zachowała się wobec ciebie okrutnie, złamała ci serce... (...) Ale młodzi ludzie często gubią się i popełniają błędy, których potem żałują całe życie - zacznie tłumaczyć Mostowiakowa w 1684 odcinku "M jak miłość". 

- Nie mówię, żebyś jej wybaczył. Na pewno nie teraz, nie w tej chwili. Ale jeśli jeszcze czujesz coś do Lilki, nie przekreślaj tego, co was łączyło. Nie zamykaj tych drzwi... Tak, wiem, formalnie nie jesteście już małżeństwem, ale... - i tu właśnie Barbara wygada się, co do rozwodu wnuka! Z słów Mostowiakowej, które cytuje światseriali.interia.pl wynika, że rozwód Lilki i Mateusza już był!

Jak to możliwe, skoro para nie widziała się długie tygodnie? Może jest coś, o czym widzowie jeszcze nie wiedzą. Na pewno Barbara wie jednak najlepiej, co dzieje się w życiu wnuka. Może sam Mostowiak wyjaśni w końcu, co myśli o Lilce i jak widzi (lub czy w ogóle) ich wspólną przyszłość. 

M jak miłość. Przyjaciel Mateusza ze statku przyjedzie do Grabiny przed Mostowiakiem! Marynarz Rafał weźmie się za Lilkę?
Najnowsze