M jak miłość. Fala krytyki po wątku zgwałcenia Lilki. Dają nastolatkom zły przykład!

2020-01-25 15:21 jkk
M jak miłość. Fala krytyki po wątku zgwałcenia Lilki. Dają nastolatkom zły przykład!
Autor: MTL Maxfilm M jak miłość. Fala krytyki po wątku zgwałcenia Lilki. Dają nastolatkom zły przykład!

W mediach społecznościowych wątek zgwałconej Lilki (Monika Mielnicka) i Mateusza (Krystian Domagała) zbiera wielką falę krytyki. Zdaniem internautów młodzi dają nastolatkom zły przykład! Skąd takie baty od widzów? Seks, alkohol, próby samobójcze i ukrywanie gwałtu przed policja to główne zarzuty. Widzowie "M jak miłość" za całą sytuacje najbardziej obwiniają Lilkę. Rzecznik Komendy Głównej Policji psycholog tłumaczą co się stało Lilce w "M jak miłość".

M jak miłość. Zgwałcona Lilka i wspierający ją Mateusz ofiarami hejtu! Widzowie twierdzą, że to zły przykład dla nmastolatków!

Media społecznościowe zagotowały się w dyskusjach na temat gwałtu Lilki i tego co dzieje się po tragedii. Znaczna część fanów "M jak miłość" nie lubi Lilki, jeżeli współczuje to ewentualnie Mateuszowi, a za sceny gwałtu i samobójstwa ma pretensje do reżysera!

- Czy reżyser miał doła wymyślając te sceny?!!Jaki Wy przykład dajecie młodym dziewczynom!!!! A potem będzie wiele nastoletnich ciąż niechcianych i próby samobójcze.…- czytamy na fanpage "M jak miłość".

- Tak jak od początku nie lubiłam gry Lilki to teraz nie lubię jeszcze bardziej, nie da się oglądać tych scen. Miałam nadzieje ze Mateusz pójdzie na policję to nie będzie,, działać sam,,. Ohhhh reżyser weź ty wymyśl coś lepszego.. Bo już idzie w kierunku złego małżeństwa Magdy i Andrzeja....

- Źle robią w tym serialu, powinni dać dobry przykład dla dziewczyn iść na policję

- A jakby tak w końcu wybrać się do lekarza (choć I tak już późno się robi..) ? :( myślę że sami sobie nie poradzą.. wróci jej Mama i tak zauważy że coś z nią jest nie tak.. zresztą psychicznie to jest nie do wytrzymania na dłuższą metę...

- Oglądałem ostatnio wywiad z aktorką grającą Lilkę. Wypowiadała się niezbyt dobrze o pracy z aktorem grającym Mateusza, że brakuje mu doświadczenia aktorskiego, że woli grać sceny z panią Dorota Chotecka która według niej ma większe doświadczenie - komentowany wywiad superseriale.pl z Moniką Mielnicka ZOBACZ WIDEO.

O tym co przydarzyło się Lilce w w pubie, mówi rzecznik Komendy Głównej Policji, inspr. Mariusz Ciarka: - Choć mówimy o pigułce gwałtu to tak naprawdę może być proszek, tabletka, płyn. Ale co charakterystyczne, one są i bezwonne i bezsmakowe. W momencie kiedy ktoś doleje lub dosypie nam taką substancje do drinka lub napoju, my nie poczujemy, że ktoś coś bez naszej wiedzy mógł dodać.

Z kolei Katarzyna Kucewicz, psycholog zachowanie zgwałconej kobiety tłumaczy w Kulisach M jak miłość" tak: - Gwałt ro bardzo skomplikowane i trudne doświadczenie. Osoba tak naprawdę nie ma pojęcia co się z nią działo, traci kontakt zupełnie ze swoim ciałem. I z powodu tego stresu i niewiedzy, nie wyobrażenia sobie nawet co się mogło dziać, osoby decydują się często nie walczyć w żaden sposób o swoje prawa,nie zgłaszać takich spraw na policję.

- Lilka bardzo się wstydzi tej sytuacji, bardzo jest zamknięta w sobie, nie chce wychodzić z domu, najchętniej położyłaby się spać i nigdy nie otworzyła oczu -o tym co się dzieje z Lilką po gwałcie mówi Moniika Mielnicka.

- To nie jest nigdy wina ofiary, że została skrzywdzona. Warto, żeby pamiętały tez o tym rodziny, otoczenie, żebyśmy wszyscy mieli tego świadomość - dodaje psycholog.