Dramatyczny finał Korony królów. Po śmierci Kazimierza rozpęta się wojna o tron

2019-06-24 15:00 AHN
SE TV 25 Seriale
Autor: Materiały prasowe TVP Korona Królów

Przed nami finał „Korony królów”. Tragiczny koniec króla Kazimierza jest już bliski, ale nie oznacza pożegnania z serialem. W kolejnym sezonie "Korony królów" miejsce Piastów zajmą pierwsi Jagiellonowie. Ostatni odcinek "Korony królów" we wtorek, 25.06.2019, o godz. 18.30 w TVP1.

"Korona królów" odcinek 245 ostatni - wtorek, 25.06.2019, o godz. 18.30 w TVP1

Na dworze Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner) nikt nie przeczuwa, że wkrótce nastąpi koniec panowania Piastów, a śmierć króla przypieczętuje także los jego dworzan oraz niedawno poślubionej małżonki Jadwigi (Aleksandra Nowosadko), która wkrótce urodzi mu trzecie dziecko.

Chwile szczęście po narodzinach dziecka wkrótce zmąci wieść o tragicznym wypadku, który spotkał króla podczas polowania, kiedy to w trakcie pościgu za zwierzyną, królewski koń straci równowagę, strącając Kazimierza. Wypadek okaże się dla króla śmiertelny.

W ostatnich chwilach życia ukaże mu się jego pierwsza małżonka Anna(Marta Bryła). Przed śmiercią zdąży także sporządzić testament i mianować swoim następcą, z racji braku męskiego potomka, swojego wnuka, Kaźka Słupskiego.

Jednak, gdy tylko król umrze, wielu zakwestionuje jego ostatnią wolę i w 245 odcinku "Korony królów" rozpocznie się walką o władzę i polską koronę, która ostatecznie trafia w ręce Ludwika (Filip Pilarski). Tymczasem jego matka Elżbieta zamierza doprowadzić do tego, aby na polskim tronie zasiadła jej nowo narodzona wnuczka, Jadwiga.

To właśnie dzieje panowania Jadwigi Andegaweńskiej oraz jej małżonka Władysława Jagiełły staną się głównym wątkiem kolejnego sezonu serialu, który będziemy mogli oglądać jesienią.


Korona królów - ostatnie odcinki sezonu, poniedziałek - wtorek, godz. 18.30 TVP1

Korona królów 2 sezon odc. 244. Król Kazimierz (Andrzej Hausner), Cudka (Paulina Lasota)
Autor: vod.tvp.pl Korona królów 2 sezon odc. 244. Król Kazimierz (Andrzej Hausner), Cudka (Paulina Lasota)
Korona królów 2 sezon odc. 245
Autor: vod.tvp.pl Korona królów 2 sezon odc. 245
Najnowsze