Zniewolona w ogniu krytyki. Padły mocne zarzuty wobec twórców

2019-08-20 19:58 jkk
Maksym Litwinow reżyser Zniewolona
Autor: TVP/VOD

Serial "Zniewolona", który bije rekordy popularności w Polsce i na Ukrainie, jest coraz częściej porównywany do brazylijskiej telenoweli "Niewolnica Isaura". Ukraińska produkcja faktycznie ma wiele wspólnego z latynoską produkcją z lat 70-tych. Twórcy "Zniewolonej" odpierają ataki o skopiowanie scenariusza! I robią to z uśmiechem, pewnie, popijając szampana....

Anna Sagajdacznaja Natalia Zniewolona
Autor: TVP/VOD

"Zniewolona" do złudzenia przypomina "Niewolnicę Isaurę"!

Twórcy serialu "Zniewolona" odpierają coraz częstsze ataki, że serial jest wierną kopią brazylijskiej opery mydlanej z lat 70-tych, "Niewolnica Isaura". W programie "Alarm!", poświęconym kulisom serialu "Zniewolona" wypowiadają się na ten temat reżyser, Maksym Litwinow i odtwórczyni roli Natalii Doroszenko, Anna Sajgadacznaja.

- Widzowie mają pretensje, że scenariusz jest przepisany! - żali się Sagajdacznaja. I odpowiada od razu: - Nie ma sensu porównywać czegoś co było kiedyś. Inni aktorzy, upodobania, odbiór. Widz też jest inny, to jest zupełnie inny widz - przekonuje Natalia ze "Zniewolonej".

Sprawdź: Akcja "Zniewolonej" toczy się TYM tajemniczym miasteczku...

Kowalczuk Gawriłow Zniewolona ostry pocałunek
Autor: TVP/VOD

Reżyser "Zniewolonej" opowiada o tym jak doszło do powstania serialu. Najpierw był pomysł na wysokobudżetowy film: - Zrobić taki w film w kraju, w którym nie ma na to budżetu? Niemożliwe! - mówi Litwinow. - "Niewolnica Isaura" dobrze się u nas oglądała, więc pomyśleliśmy, żeby zrobić remake. Postanowiliśmy więc kupić prawa do tego serialu.

Jednak zakup praw do brazylijskiego hitu okazał się niemożliwy. - Nie mogliśmy się połapać w Brazylii do kogo tak naprawdę należą prawa. I wtedy zdecydowaliśmy, że napiszemy swój scenariusz - wyjaśnia reżyser "Zniewolonej".

Lucilla Santos Isaura ostry pocałunek z Leoncio
Autor: TVP/VOD

- Masa ludzi, nie tylko w Polsce, ale i u nas porównuje "Zniewoloną" z "Isaurą" - potwierdza Anna Sagajdacznaja, serialowa Natalia, żona Grigorija Czerwińskiego (Michaił Gawriłow). Czyżby fani mieli rację? Warto przyjrzeć się nie tylko samej historii, ale i kostiumom, plenerom. Kiedy oglądamy kadry z obu seriali czasem trudno rozróżnić, które z którego tytułu pochodzą!

Twórcy serialu nie tłumaczą skąd podobieństwa, za to przekonują, że "Zniewolona" to dzieło, który ma zupełnie inny charakter, niż "Niewolnica Isaura". - W rezultacie wyszedł nam film dramatyczny, który można porównać z dramatami angielskimi. W żądnym wypadku nie jest taki zwiewny, różowy, słodki. Absolutnie nie! - ucina temat podobieństw "Zniewolonej" do "Niewolnicy Isaury" Litwinow.

O prawdziwym romansie gwiazd "Zniewolonej czytaj tutaj

Najnowsze