Wyrusz po złoto Bałtyku! zdjęcie otwierające

i

Autor: Materiały prasowe

Wyrusz po złoto Bałtyku!

2022-03-31 14:23

Jedni płuczą, inni pokonują sztormowe fale, ostry wiatr i nurkują, by na dnie Bałtyku znaleźć bryły bursztynu, jeszcze inni przenoszą się na niemieckie plaże. Bijący rekordy popularności serial telewizji HISTORY „Złoto Bałtyku” wraca już we wtorek 29 marca o 21.00! Na poszukiwaczy bursztynu czekają kolejne wyzwania, piętrzą się przed nimi niespodziewane trudności, a rywalizacja nabiera tempa. Nowy sezon niesie wiele emocjonujących wydarzeń.

„Złoto Bałtyku” to serial dokumentalny odkrywający kulisy pracy osób związanych z branżą bursztynniczą. Kupując czy tylko podziwiając bursztynowe cacka lub biżuterię nie zastanawiamy się, skąd pochodzi bursztyn. Powszechne przekonanie, że morze wyrzuca bryłki bursztynu na plażę podczas sztormu, niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. W programie możemy zobaczyć, jak wygląda jego droga od pozyskania surowca, czyli połowu lub wydobycia, przez obróbkę, do sprzedaży w formie wyrobu jubilerskiego lub innego bursztynowego arcydzieła. Program realizowany jest w Gdańsku i okolicach, na Półwyspie Helskim, na Mierzei Wiślanej, a w tym sezonie również w Niemczech – na malowniczej wyspie Juist. Na ekrany wracają nasi ulubieni bohaterowie.

Tomek, który zdobył rekord Guinnessa, cieszy się ogromną popularnością. Ma to swoje dobre strony, bo podnosi wartość jego kolejnych bursztynowych dzieł, ale i złe, bo sprawia, że coraz trudniej mu kupić surowiec w dobrej cenie. W tym sezonie chce pobić swój własny sukces i zdobyć kolejny rekord Guinnessa. Zamierza też tworzyć z bałtyckiego skarbu wyjątkowe dzieła sztuki, które znajdą nabywców na Bliskim Wschodzie. Do Sztutowa przybywają kolejni chętni do zgłębiania bursztynniczego rzemiosła – m.in. Artur, pasjonat i twórca wyjątkowych noży. Tomek wraz z Herkulesem odwiedzają mieszkającą w Niemczech bursztynniczkę Martę. Będą poszukiwać złota Bałtyku na niemieckich plażach. Czy ten pomysł okaże się trafiony? 

Krzysiek rozpoczyna płukanie na nowej działce. Tym razem pracy ekipy dogląda jego żona Marta. Płukanie ma przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Czy ekipa Krzysztofa podporządkuje się jej poleceniom? Mimo że drogi Krzysztofa i Gienka miały się rozejść, właściciel poprzedniej działki, na której prace prowadził Krzysiek, nie daje za wygraną. Owładnięty gorączką bursztynu, podgląda postępy i bursztynowe zdobycze Krzyśka.

Przemek w zasadzie zakończył prace nad swoim autorskim projektem – podwodnym laserem, z pomocą którego, przeczesując dno Bałtyku i porzucone na nim wraki, zagląda tam, gdzie żaden z lądowych poszukiwaczy nie ma szans dotrzeć. Wynalazek Przemka wydaje się przełomowy dla poszukiwań bursztynu pod wodą.

Szyper Benedykt z okrojoną załogą wyrusza kutrem na bałtyckie wody. Ma nadzieję, że kiedyś jego rybackie sieci znów będą pełne ryb. Tymczasem łowi bursztyn i cieszy się, że jego HEL-6 nieprędko pójdzie na złom.

Za produkcję serialu odpowiedzialna jest ATM Grupa S.A, największe niezależne studio produkcyjne w Polsce. Poprzednie sezony programu emitowano w 25 krajach Europy, a losy bohaterów „Złota Bałtyku” śledziły tysiące widzów.

Wyrusz po złoto Bałtyku! zdjęcie 2 nowe

i

Autor: Materiały prasowe

ZŁOTO BAŁTYKU

sezon 4

w telewizji HISTORY

premiera: we wtorek 29 marca o 21.00

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze