Stulecie Winnych. Będzie 5 sezon? Narodziny miłości Broni i Antoniego to może być hit!

i

Autor: TVP Stulecie Winnych. Będzie 5 sezon? Narodziny miłości Broni i Antoniego to może być hit!

Stulecie Winnych. Będzie 5 sezon? Narodziny miłości Broni i Antoniego to może być hit!

Powstanie 5 sezon "Stulecia Winnych"? Jest na to spora szansa, bo właśnie wyszedł kolejny tom powieści Ałbeny Grabowskiej, na podstawie której kręcony jest serial. Kolejny, 4 tom nosi tytuł "Stulecie Winnych. Początek". Opowiada o tym, jak jak zdun Antoni (Roman Gancarczyk) zakochał się w młodziutkiej Broni (Kinga Preiss) i razem założyli rodzinę w Brwinowie. Fani serialu i powieści nie mogą się doczekać na 4 odsłonę serialu. Ale jak widać na forach "Stulecia Winnych" bardzo chcieliby wiedzieć, jak to wszystko się zaczęło i jak powstawała zacna rodzina Winnych. Gdyby TVP zdecydowała się kontynuować swój wielki przebój na własne oczy zobaczylibyśmy młodą Bronię i zakochanego w niej do nieprzytomności Antoniego, narodziny ich dzieci, szczęście i troski. Kto miałby ich zagrać? Fanom marzy się też film fabularny!

"Stulecie Winnych". Zobaczymy początki miłości Broni i Antoniego?

Fani "Stulecia Winnych" już nie mogą się doczekać na 4 sezon serialu, w którym poznamy dalsze losy Stanisława i Andzi i ich dzieci. Jak pisaliśmy jako pierwsi, wiadomo już, że Władek (Arkadiusz Janiczek) przed śmiercią pojedna się z Jaśkiem (Patryk Szwichtenberg), a Kasię (Weronika Humaj) i jej córkę Małgosię (Paulina Kilsner) nadal będzie nękał Adam (Marcin Kwaśny). Natomiast słodka Michelle (Maria Pawłowska), ukochana wnuczka Władka stanie się piękną, silną kobietą, której życie zdominuje walka o wolność! Aktorzy już są na planie i prace nad kolejną odsłoną serialu są zaawansowane.  

"Stulecie Winnych 4" zobaczymy w TVP1 na wiosną 2022 roku, a tymczasem gruchnęła wiadomość, że powstała  i za moment pojawi się na półkach 4 tom sagi Winnych Ałbeny Grabowskiej o tym, jak to wszystko się zaczęło! Czy na tej podstawie powstanie 5 sezon jednego z najbardziej ulubionych seriali Polaków? 

Zobacz też: Stulecie Winnych 4 sezon. Władek przed śmiercią wybaczy Jaśkowi błędy z przeszłości. Winny zrobi dla ojca coś niesamowitego - WIDEO, ZDJĘCIA

Stulecie Winnych 4 sezon. Władek przed śmiercią wybaczy Jaśkowi błędy z przeszłości. Winny zrobi dla ojca coś niesamowitego

W 5 sezonie "Stulecia Winnych" moglibyśmy zobaczyć to, co czytamy na kartach 4 tomu powieści Grabowskiej. Młody, zdolny i uczciwy Zdun Antoni Winny pod koniec XIX wieku osiedla się w Brwinowie. Tam zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Broni. Kiedy udaje mu się zdobyć względy dziewczyny w 1874 roku biorą ślub w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana. Czy ten ważny ten kawałek historii Winnych zobaczymy w 5 sezonie "Stulecia Winnych"?

Jeżeli TVP zdecydowałaby się na realizację "Stulecie Winnych. Początek" nareszcie zobaczylibyśmy młodziutką Bronię! W książce jej postać opisana jest jako mądra, zaradna i życzliwa - dziewczyna cieszy się szacunkiem w całej okolicy. Tak cudowny początek małżeństwa zostaje złamany przez osobiste tragedie rodzinne i światowe wojny. Kto miałby ją zagrać w serialu?

Jak do tej pory na ekranach TVP1 zobaczyliśmy już dorosłych Bronię i Antoniego Winnych, zmagających się z prozą życia. Śmierć męża na początku 2 sezonu "Stulecia Winnych" był dla Broni ciosem w samo serce, pomimo, że Antoni pod koniec stał się w obcowaniu trudny, bo smutki topił w kieliszku. Może warto byłoby zobaczyć jak wybuchła ich miłość, jak wyglądali na ślubie, towarzyszyć im przy narodzinach synów. Co ciekawe, w serialu Antoni miał 4 synów, w powieści jest ich 5, pominięty został Stefan. Może w 5 sezonu serialu mielibyśmy okazję go poznać?

Na razie jest za wcześnie aby zastanawiać się, kogo producenci "Stulecia Winnych 5" wybraliby do ról Broni i Antoniego, czy np. grających ich dotąd aktorów - i tym razem ich znacząco odmłodzili. Ale można zgadywać - czy mielibyśmy okazję w ich rolach zobaczyć młodych aktorów, może znanych z innych ról w serialu? 

Fani sagi rodu Winnych na Facebook-u w grupie "Stulecie Winnych: Grupa" zareagowali na wieść - pochodzącą od Ałbeny Grabowskiej - o książkowych początkach historii entuzjastycznie. Nie tylko chcieliby obejrzeć serial z 4 tomu powieści, ale i film na dużym ekranie!

Super, już się nie mogę doczekać ?. Później może jakiś serial zrobią ?

- Wow już nie mogę się doczekać

- O ja ??? Cieszę się jak dziecko ☺?

- Jeny a nie dawno myślałam ze fajnie by było poznać ich wcześniejsze losy , aaaaa już nie mogę się doczekać

- Ciekawa nowina!!! Czekam warto jest poznać losy Polaków pod zaborem rosyjskim

-  Tylko, że i tak ciężko by było zmieścić wszystko w jednym filmie, więc pewnie skończyło by się na tych 4 sezonach 

- No ja wiem że 100 lat nie da się zrobić w jednym firmie mogłyby powstać 5 części bo jest w sumie 5 książek wliczając tą najnowszą 

Nie przegap: QUIZ. Rozpoznaj bohaterów M jak miłość po jednym zdjęciu! Zdobędziesz 7/11 nawet jak znasz tylko Mostowiaków

Najnowsze