Stulecie Winnych 4, odcinek 48: Nagła choroba Ignacego. Ksiądz nie rozpozna już nawet rodziny! – ZWIASTUN, ZDJĘCIA

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 4, odcinek 48: Nagła choroba Ignacego. Ksiądz nie rozpozna już nawet rodziny! – ZWIASTUN, ZDJĘCIA

Stulecie Winnych 4, odcinek 48: Nagła choroba Ignacego. Ksiądz nie rozpozna już nawet rodziny! – ZWIASTUN, ZDJĘCIA

2022-04-25 8:39

W 48 odcinku "Stulecia Winnych 4" pojawią się u księdza Ignacego (Lesław Żurek) pierwsze objawy potwornej choroby, która zaatakuje duchownego w najmniej spodziewanym momencie. Wszystko stanie się podczas wizyty Kasi (Weronika Humaj) w kościele, skąd rozwożone są dary humanitarne dla ludzi internowanych w stanie wojennym i najuboższych. Niestety, ksiądz Ignacy nie będzie pewien z kim rozmawia i co się wokół niego dzieje! W 48 odcinku "Stulecia Winnych 4" zacznie się wielki dramat księdza, któremu wojna zabrała wiarę i miłość, a w ostatnich latach "zastąpi" rodzinę. Zobacz koniecznie GALERIĘ ZDJĘĆ i ZWIASTUN!

"Stulecie Winnych" 4 sezon, odcinek 48 (odc. 9) - niedziela, 24.04.2022, o godz. 20.15 w TVP1

W 48 odcinku "Stulecia Winnych 4" Kasia już nie będzie zajmowała się aktorstwem. Borkowska poświęci się nowemu zajęciu, jakim jest dostarczanie pomocy humanitarnej dla ludzi zgnębionych przez bezpiekę i cały komunistyczny aparat opresji. Z tego powodu Kasia jest bardzo częstym gościem w kościele Ignacego - tu trafiają zachodnie dary. Ale ksiądz tym razem Kasi nie pozna! Jaka potworna choroba zaatakuje Ignacego?

Jakie będą objawy choroby, która w 48 odcinku "Stulecia Winnych 4" dopadnie księdza Winnego? Ksiądz pomyli Kasię ze swoją wojenną miłością, w ogóle będzie przez chwilę przekonany, że trwa wojna... W kościele będzie panował przerażający chaos i bałagan po wtargnięciu ubeckich chuliganów i złodziei. Ale Ignacy będzie myślał, że to stan po nalotach bombowych! 

Zobacz koniecznie: M jak miłość, odcinek 1657: Tylko ksiądz z Grabiny pozna tajemnicę uwodziciela Marysi! Nieśpielak zrobi niezły przekręt - WIDEO, ZDJĘCIA

- Co za podłość! Przecież komitet działa legalnie - skomentuje Kasia stan kościoła w 48 odcinku "Stulecia Winnych 4". 

- Jest wojna - odpowie jej zmartwiony Ignacy i zapyta: - Bardzo boli, Krysiu

Ksiądz w 48 odcinku "Stulecia Winnych 4" pomyli Kasię ze swoją wielką miłością z czasów wojny, Krysią (Erika Karkuszewska), która zginęła w Powstaniu Warszawskim! Kasia jednak będzie przejęta stanem kościoła i z razu nie zauważy pomyłki. 

- Trzeba jakoś zaprotestować, nagłośnić to - odpowie zamyślona Borkowska. 

- Oni wrócą... Nie znoszą tych zrzutów... - Ignacy będzie nadal w swoim świecie!

- Czego? - zainteresuje się Kasia, która w końcu zrozumie, że Ignacy nie do końca jest z nią w kontakcie. 

- Zrzutów. Tak teraz nazywają transporty darów - Ignacy zreflektuje się, że zaniepokoił Kasię, aby znów zapaść się w wojennej otchłani. - Dawno cię nie było... Gdzie byłaś tyle lat?  

- Wszystko w porządku, wujku? 

- Tak... Czemu pytasz?

- Będziecie przenosić magazyn? 

- Obserwują nas dzień i noc... Nie wiem co się będzie działo... Uważaj na siebie i Ewunię...

W powieści Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli" ksiądz Ignacy w jesieni życia zapadł na paskudną chorobę Alzheimera. Ostatecznie ksiądz przed śmiercią zapomniał wszystko, co przeżył i nie rozpoznawał bliskich. Kiedy zorientował się, co się dzieje wycofał się z pełnienia kapłańskiej posługi, a bliscy opiekowali się nim do końca jego dni. 

Nie przegap: Stulecie Winnych 4, odcinek 48: Podły szantaż matki Janusza zniszczy życie Michelle! Odbierze jej dziecko i wsadzi na zawsze do więzienia? - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

Stulecie Winnych 4, odcinek 48 ZWIASTUN. Przeszłość dopadnie Anię! Matka Janusza odbierze Michelle córkę?
Najnowsze