Stulecie Winnych 4, odcinek 41: Bolesne rozstanie Mani i Ryszarda. Zostawi rodzinę na długie lata – ZDJĘCIA, ZWIASTUN

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 4, odcinek 41: Bolesne rozstanie Mani i Ryszarda. Zostawi rodzinę na długie lata – ZDJĘCIA, ZWIASTUN

Stulecie Winnych 4, odcinek 41: Bolesne rozstanie Mani i Ryszarda. Zostawi rodzinę na długie lata – ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2022-03-09 14:14

W 41 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 4 Ryszard (Piotr Rogucki) wyjdzie z więzienia, ale opuści rodzinę, bo nie będzie mógł dłużej zostać w Polsce, gdzie do końca życia będzie skazany prześladowanie przez komunistów! Mania (Magdalena Walach) będzie z utęsknieniem czekała na powrót Ryśka do domu, a decyzja męża o ucieczce z kraju złamie jej serce. Początkowo w 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 zgodzi się wyjechać razem z Ryszardem do Szwecji. Ale w ostatniej chwili się rozmyśli. Wzruszające rozstanie Mani i Ryszarda nastąpi w porcie w Gdańsku, gdy Borkowski wsiądzie na rybacki kuter i odpłynie w morze. Zobaczcie ZDJĘCIA i dowiedzcie się więcej!

"Stulecie Winnych" 4 sezon, odcinek 41 (odc. 2) - niedziela, 13.03.2022, o godz. 20.15 w TVP1

W 41 odcinku "Stulecia Winnych" bestialsko bity, dręczony psychicznie Ryszard za kratami więzienia na Białołęce usłyszy od przesłuchującego go esbeka (Michał Dworczyk), że nawet jeśli odzyska wolność, to nigdy nie będzie w pełni wolny! Za udział w strajkach robotników w Ursusie mąż Mani został skazany na 3 lata więzienia. W kwietniu 1977 roku minie już kilka miesięcy odsiadki, która dla Ryszarda będzie czasem cierpienia, strachu o życie swoje i najbliższych. Bo komunistyczna władza uprzedzi Borkowskiego, że ani on, ani jego bliscy nigdy nie zaznają spokoju.

Powrót Ryszarda do domu w 41 odcinku "Stulecia Winnych" będzie spełnieniem nadziei Mani i wszystkich członków rodziny Winnych, ale radość nie potrwa długo. Bo Rysiek podejmie decyzję, że po tym co zrobił nie może dłużej narażać żony, córek i wszystkich bliskich na prześladowanie. - Ja tu nie mogę zostać. Muszę wyjechać z Polski. Oni nam nie dadzą spokoju. Będą nas nachodzić, będą nas męczyć co końca życia...

- Ale im się znudzi...

- Mania, zrozum, nie znudzi im się! Jeżeli jeszcze raz przyjdą do ciebie, jeżeli jeszcze raz Kasia straci rolę, Basia straci pracę, Jula i Ula zostaną wyrzucone z przedszkola, to ja będę wiedział, że to jest moja wina. Ja tego nie przeżyję... Dlatego muszę stąd wyjechać. Wyjedź ze mną... - poprosi żonę, która nie będzie w stanie nic odpowiedzieć.

Nie przegap: Stulecie Winnych 4, odcinek 41: Powrót syna Andzi. Zacznie się wojna o dorobek życia Stanisława - ZWIASTUN

Rozłąka z Ryszardem w 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 skłoni Manię do decyzji o ucieczce z Polski. By nie martwić rodziny Borkowscy w Brwinowie powiedzą wszystkim, że wyjeżdżają tylko na dwa tygodnie na wczasy nad morze. Tylko Ania (Urszula Grabowska) pozna całą prawdę o planach Mani i Ryszarda, lecz dochowa tajemnicy. Podczas pożegnania z ojcem Stanisławem (Jan Wieczorkowski) poruszona Mania nie powstrzyma łez.

Sprawdź też: Stulecie Winnych 4 sezon. Władek dożyje 100. urodzin! Wcześniej pochowa młodszego brata Stanisława - ZDJĘCIA, WIDEO

Wyjazd Mani i Ryszarda w 41 odcinku "Stulecia Winnych" 4 zorganizuje syn Ani i Michała Śniegockiego (Stefan Pawłowski), Michał junior (Marcin Franc). Dzięki jego pomocy znajomy rybak weźmie ich na kuter wypływający z Gdańska do Szwecji. Wczesnym rankiem Mania i Ryszard zjawią się w porcie, lecz w ostatniej chwili ona się rozmyśli. Nie wsiądzie na pokład, choć Rysiek wyciągnie do żony swoją dłoń. - Jedź, jedź ratuj się... - powie mu Mania na pożegnanie. To będą jej ostatnie słowa do męża, który przez wiele lat nie wróci do Polski. Rozstanie z Ryśkiem będzie dla Mani czasem ogromnego cierpienia.

To jednak pewne, że Ryszard jeszcze pojawi się w 4 sezonie "Stulecia Winnych".

Stulecie Winnych 4, odcinek 41 ZWIASTUN. Ryszard odejdzie od Mani. Powrót syna Andzi zmieni życie Winnych
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze