Stulecie Winnych 3, odcinek 33: Kasia urodzi córkę Adama. To Mania i Ryszard będą wychowywali Małgosię - ZWIASTUN

2021-04-12 8:28 Agnieszka Pyź
Stulecie Winnych 3, odcinek 33: Kasia urodzi córkę Adama. To Mania i Ryszard będą wychowywali Małgosię - ZWIASTUN
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3, odcinek 33: Kasia urodzi córkę Adama. To Mania i Ryszard będą wychowywali Małgosię - ZWIASTUN

W 33 odcinku serialu "Stulecie Winnych" Kasia Winna (Weronika Humaj) zostanie matką! Rozstanie się z żonatym kochankiem, Adamem Komornickim (Marcin Kwaśny), ale urodzi mu córkę, której da na imię Małgosia (Paulina Kinsner). Zdolna aktorka nie poradzi sobie jednak w roli mamy. Nadejdzie marzec 1968 roku, a cenzura zdejmie "Dziady" z desek Teatru Narodowego. Kasia z narażeniem życia będzie chodzić na demonstracje, a jej córkę w 33 odcinku "Stulecia Winnych" wychowają Mania (Magdalena Walach) i Ryszard (Piotr Rogucki). Rodzice będą przerażeni tym co się dzieje z Kasią, bo mała Małgosia stanie się ofiarą jej błędów.

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 33 - niedziela, 11.04.2021, o godz. 20.15 w TVP1

W 33 odcinku "Stulecia Winnych" upłynie sporo czasu od chwili rozstania Kasi z Adamem Komornickim. Żonaty kochanek zmuszał ciężarną aktorkę do aborcji, ale okaże się, że córka Mani i Ryszarda nie zdecydowała się na usunięcie ciąży. W marcu 1968 roku Kasia i kilkuletnia Małgosia będą mieszkały w Ursusie, w maleńkim mieszkanku Borkowskich. Samotna, nieodpowiedzialna matka ani słowem nie wspomni rodzicom kto jest ojcem Małgosi. Romans z Adamem uzna za zamknięty rozdział swojego życia.

Kiedy wybuchną protesty w związku ze zdjęciem przez komunistyczną władzę "Dziadów" z desek Teatru Narodowego Kasia w 33 odcinku "Stulecia Winnych" włączy się aktywnie w udział w demonstracjach. Mimo, że na własne oczy zobaczy jak milicja aresztuje jej kolegów aktorów z teatru. Mania zacznie drżeć ze strachu o życie Kasi, zwłaszcza, że Małgosi będzie bardzo brakowało mamy. Bo w 33 odcinku "Stulecia Winnych" to dziadkowie zajmą się wychowaniem córki Kasi.

Patrz też: Stulecie Winnych 3, odcinek 33: Ewa w ciąży skatowana przez milicję! Straci dziecko Benka? - ZWIASTUN

Zaraz po tym jak Kasia w 33 odcinku "Stulecia Winnych" wróci w środku nocy z jednego z protestów, o poranku zawiadomi Manię i Ryszarda, że jedzie do Warszawy dowiedzieć się o losy aresztowanych. - Po co się narażać? - zapyta przerażona Mania, tuląc do siebie wnuczkę Małgosię.

- Mama wszystkiego się boi! - Kasia będzie oburzona uwagą matki. Zupełnie zapomni o tym, że ze względu na Małgosię powinna myśleć o przyszłości.- Tak, bo ja wojnę przeżyłam! Dzieci urodziłam w pierwszym tygodniu wojny, wiesz co to znaczy?- Wiem! Słyszałam to milion razy! - I to cię nudzi?- Nie! Tylko, że życie toczy się dalej! - rzuci coraz bardziej wściekła aktorka, której kariera stanie pod znakiem zapytania. 

Sprawdź też: Stulecie Winnych 3, odcinek 33: Kazimierz umrze na zawał przy Ewie! Przed śmiercią wyjawi jej całą prawdę - ZWIASTUN

W 33 odcinku "Stulecia Winnych" Ryszard postara się przekonać Kasię, żeby została z Małgosią u nich, gdzie jest bezpiecznie z dala od krwawych wydarzeń w Warszawie, ale córka go nie posłucha. - Mała tęskni, cały czas pyta się gdzie jest mama... Zamiast zając się własnym dzieckiem w 33 odcinku "Stulecia Winnych" kolejny raz zostawi Małgosię dziadkom. - Mamusia niedługo wróci. Kupię ci coś fajnego...

Po tragicznych zdarzeniach marca 1968 roku Kasia w 33 odcinku "Stulecia Winnych" zacznie się powoli staczać. Będzie coraz więcej pić, przestanie ją obchodzić własne dziecko. Zrzuci cały ciężar opieki nad córką na swoich rodziców. Ani Mania, ani Ryszard nie zdołają przemówić jej do rozumu.

Stulecie Winnych 3 sezon odc. 33. Kasia (Weronika Humaj), jej córka Małgosia (Paulina Kinsner)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 sezon odc. 33. Kasia (Weronika Humaj), jej córka Małgosia (Paulina Kinsner)
Stulecie Winnych 3 sezon odc. 33. Małgosia (Paulina Kinsner), Mania (Magdalena Walach), Ryszard (Piotr Rogucki)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 sezon odc. 33. Małgosia (Paulina Kinsner), Mania (Magdalena Walach), Ryszard (Piotr Rogucki)
Stulecie Winnych 3 sezon odc. 33. Mania (Magdalena Walach), Małgosia (Paulina Kinsner)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 sezon odc. 33. Mania (Magdalena Walach), Małgosia (Paulina Kinsner)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze