Ludzie i bogowie, odcinek 13 ostatni - opis, streszczenie: Róża wpada w zasadzkę i zostaje wywieziona na Pawiak

2020-12-03 16:33 opr. jkk
Ludzie i bogowie, odc. 13 (ost.): Róża (Maja Rybicka), Adam Waga (Adam Wietrzyński)
Autor: TVP

"Ludzie i bogowie" odcinek 13 - ostatni - "Odwet" w niedzielę 6.12.2020, o godz. 20.15. "Ludzie i bogowie" odcinek 13 (ost.) streszczenie: Ostoja jest świadkiem, jak Adler wystawia gestapo porucznika Szczepana. Podziemie zyskuje pewność, że ma do czynienia z konfidentem. Zapada na niego wyrok śmierci, który ma wykonać oddział Pazur. Członkowie grupy chcą skorzystać z pomocy Róży.

Dager, Zimny i Karina wybierają się do Akwarium, gdzie wkrótce zjawia się też Zaręba. Konfident zwraca uwagę na Różę, wychodzi za nią z lokalu i każe ją zatrzymać przechodzącemu patrolowi. Dziewczyna trafia na Pawiak, a w tym czasie w lokalu rozpoczyna się strzelanina.

Do Lufta dochodzi informacja, że jego syn nie żyje. Wkrótce również Zosia dowiaduje się o tej tragedii. Dager spotyka się z nią. Oznajmia, że planuje zabić Lufta. Dziewczyna bierze sprawy w swoje ręce.

Zander planuje znów przesłuchać Onyksa. Jednak Bürkl, który już wziął pieniądze za jego uwolnienie, nie chce się na to zgodzić.

Józef oznajmia Dagerowi, że jego przyjaciel popełnił samobójstwo. Podejrzewa, że zażył cyjanek.

Bronka, dowiedziawszy się o śmierci Onyksa, decyduje się na desperacki krok. Oddział organizuje symboliczny pogrzeb towarzysza niedaleko podchorążówki.

Józef odznacza żołnierzy Pazura.

Najnowsze