Elżbieta II nie żyje. Produkcja 6 sezonu The Crown wstrzymana po śmierci królowej Elżbiety! Co z emisją 5 sezonu?

i

Autor: materiały prasowe Netflix Elżbieta II nie żyje. Produkcja 6 sezonu The Crown wstrzymana po śmierci królowej Elżbiety! Co z emisją 5 sezonu?

Śmierć Elżbiety II

Elżbieta II nie żyje. Produkcja 6 sezonu The Crown wstrzymana po śmierci królowej Elżbiety! Co z emisją 5 sezonu?

2022-09-09 10:41

Śmierć królowej Elżbiety II wpłynie na produkcję 6 sezonu "The Crown", hitowego serialu Netflix! To już pewne, że nowe odcinki "The Crown" nie powstaną w najbliższym czasie. Scenarzysta produkcji Netfliksa ogłosił, że prace na planie serialu "The Crown", który jest „listem miłosnym” do Elżbiety II w związku ze śmiercią królowej i szacunkiem dla zmarłej, zostaną przerwane. Twórca „The Crown” zapowiedział wstrzymanie zdjęć do kolejnych odcinków. A co z 5 sezonem "The Crown"? Kiedy pojawi się na platformie Netfix? Sprawdź, co już wiadomo.

Czy po śmierci królowej Elżbiety II powstanie 6 sezon "The Crown"?

Nie będzie 6 sezonu "The Crown"! Wiadomość o tym, że królowa Elżbieta II nie żyje, która zmarła w czwartek, 9.09.2022, z zamku Balmoral w Szkocji, wpłynęła na decyzję produkcji Netfliksa o brytyjskiej monarchii, której zmarła królowa jest główną bohaterką. Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie, a twórcy serialu "The Crown" zdecydowali, że w związku ze śmiercią Elżbiety II nie mogą dalej kręcić nowych odcinków. Ogłosił to scenarzysta serialu "The Crown" Peter Morgan, który wyjaśnił w mailu do pracowników, że produkcja zostaje na razie wstrzymana i nie wiadomo kiedy ponownie ruszą prace na planie.

Nie przegap: Ostatnie zdjęcie królowej Elżbiety II. Tak królowa Wielkiej Brytanii wyglądała krótko przed śmiercią

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

- "The Crown" jest listem miłosnym do niej i na razie nie mam nic do dodania, tylko ciszę i szacunek. Spodziewam się, że przestaniemy też kręcić z szacunku" - miał napisać Morgan. Jednocześnie scenarzysta serialu Netfliksa zapowiedział, że po śmierci królowej Elżbiety II oficjalnie nie będzie wydawał oświadczenia w tej sprawie, ani komentował okresu panowania monarchini.

Sprawdź też: Królowa Elżbieta II nie żyje. Jest data pogrzebu. Wiemy, jak będzie wyglądało "pożegnanie stulecia"

Kiedy na Netflix będzie 5 sezon "The Crown"?

Nowy 5 sezon "The Crown" jest już gotowy, ale na razie nie wiadomo kiedy będzie miał premierę na Netfliksie. Być może z związku z żałobą po śmierci królowej Elżbiety II data emisji nowych odcinków także zostanie przesunięta. Na razie Netflix nie wydał oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Nowa królowa Elżbieta II w 5 sezonie "The Crown". Tak się zmieni obsada!

Obsada 5 sezonu "The Crown" bardzo się zmieni może być dla niektórych sporym zaskoczeniem. Przyszedł czas, by wymienić aktorów, odgrywających role bohaterów we wcześniejszych latach. By wiek odtwórców poszczególnych kreacji był zgodny z postaciami, w jakie się wcielili, musiały nastąpić zmiany. Królową Elżbietę II w 5 sezonie "The Crown" zagra Imelda Staunton, aktorka znana chociażby z filmów" Harry Potter i Zakon Feniksa" czy "Mamma mia". W roli księcia Filipa  Jonathan Pryce. Z kolei Lady Di zostanie tym razem aktorka o polskich korzeniach, Elizabeth Debicki.

Najnowsze