Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 10: Zofia odnajdzie Zbyszka?! Dramatyczny finał poszukiwań w domu wariatów - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-03-06 8:25

W ostatnim 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" Zofia (Karolina Gruszka) wpadnie na trop Zbyszka (Eryk Lenartowicz). Okaże się, że Wasylko (Andrew Zhuravsky) jednak go nie zabił brata, tylko się pod niego podszywa. Sceny, w których zrozpaczona matka woła ukochanego syna złamią nawet najzimniejsze serca! Czy Zosia odnajdzie Zbyszka? Kto będzie na nią czekał w strasznym stanie w 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" w komunistycznym domu wariatów? Sprawdź, co już wiemy, zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ i ZWIASTUN finałowego odcinka "Dom pod Dwoma Orłami".

"Dom pod Dwoma Orłami" ostatni odcinek 10 - niedziela, 12.03.2023, o godz. 20.15 w TVP1

W 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" Zosia dostanie wiadomość, że jej syn Zbyszek jednak żyje. Zrozpaczona matka zacznie intensywne poszukiwania, które zaprowadzą ją do radzieckiego domu wariatów. Przybytek dla obłąkanych bardziej będzie przypominał więzienie i tak też będą traktowani jego pensjonariusze. Czy Zosia odnajdzie wśród nich swojego syna?

To oficer UB Jan Liski (Andrzej Konopka) w 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" przyniesie Zosi wyczekiwaną wiadomość, że odnalazł jej dziecko. Razem wyruszą w podróż do Jeleniej Góry, gdzie zrozpaczona matka nie rozpozna Zbyszka... Kim okaże się człowiek, który się pod niego podszywa?

Na miejscu Zosia w finale "Domu pod Dwoma Orłami" rozpozna w przedstawionym jej mężczyźnie... Wasylkę! Jak zakończy się to dramatyczne spotkanie?

Zosia jednak nie podda się w poszukiwaniach Zbyszka w 10 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" i w tym celu uda się do Lwowa. Tam w rozmowie z Aksinią (Daria Polunina). Kobieta opowie jej, że Zbyszek dokonywał rzezi, ale został złapany w przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty. Okazuje się, że podobny los spotkał brata Zofii, Maurycego (Mateusz Rusin). 

To właśnie Maurycy w finale "Domu pod Dwoma Orłami" okaże się pacjentem zakładu dla nieuleczalnie chorych Zosia ledwo rozpozna łysego, pozbawionego brwi i rzęs starca z uśmiechem szaleńca. Mimo starań nie uda się jej ściągnąć brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki będzie musiał żyć i umrzeć w ZSRR.

Czy Zosia dostanie jeszcze szansę od losu aby na własne oczy ujrzeć Zbyszka? Przekonamy się już 12 marca w TVP1. 

Nie przegap: QUIZ. Jak nazywają się te postacie z kultowych seriali? Tylko prawdziwy fan odpowie na wszystkie pytania!

Koniec Domu pod Dwoma Orłami. Zofia odnajdzie syna Zbyszka i niewidomego brata Maurycego w ostatnim 10 odcinku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze