Dewajtis

Dewajtis. Kiedy i gdzie oglądać nowy serial TVP? Ile odcinków i co wiadomo o produkcji?

2023-09-17 21:13

"Dewajtis" to nowy serial kostiumowy produkcji TVP, który zawita na ekrany już w niedzielę 17 września 2023 r. Na której stacji i o której godzinie włączyć pierwszy odcinek "Dewajtis"? Widzowie już na samym początku poznają głównych bohaterów oraz losy zaściankowo-dworskiej społeczności, dla której kwestią nadrzędną jest honor, rodzina i dbanie o majątek. „Dewajtis” stanowi adaptację powieści obyczajowej autorstwa Marii Rodziewiczówny o tym samym tytule. Gdzie i o której oglądać „Dewajtis”? Ile liczy odcinków? Sprawdź!

"Dewajtis" - gdzie i kiedy oglądać pierwszy odcinek serialu?

"Dewajtis" zadebiutuje na ekranie TVP1 już w niedzielę 17 września o godz. 20:20. Przez kolejne 6 tygodni będzie można śledzić losy głównego bohatera, Marka Czertwana (Karol Dziuba) oraz losy zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieniło powstanie styczniowe. Fabuła serialu toczy się w XIX-wiecznej Żmudzi, a żądanie umierającego ojca nakłada na młodego Marka Czertwana obowiązek zajęcia się majątkiem ziemskim Poświcie. Jak poradzi sobie w nowej roli?

Ile odcinków liczy "Dewajtis"?

Producenci "Dewajtis" przewidzieli jedynie 7 odcinków. Pierwszy z nich pojawi się na ekranie TVP1 już 17 września, a następne w każdą kolejną niedzielę, o tej samej godzinie. Oznacza to, że koniec emisji nastąpi pod sam koniec października lub jeżeli będą jakieś przesunięcia - w listopadzie. Nie wiadomo jeszcze, czy powstanie drugi sezon serialu. 

Najnowsze