Archiwista odcinek 1 - opis, streszczenie: Nowa policjantka Zuza Wasiluk trafia pod opiekę archiwisty Henryka Mikosa

2020-01-10 14:23 oprac. Ag
Archiwista odc. 1. Zuzanna Wasiluk (Paulina Gałązka), Henryk Mikos (Henryk Talar)
Autor: vod.tvp.pl Archiwista odc. 1. Zuzanna Wasiluk (Paulina Gałązka), Henryk Mikos (Henryk Talar)

"Archiwista" odcinek 1 nowego serialu w TVP1 w piątek, 10.01.2020, o godz. 21.30. "Archiwista" odcinek 1 streszczenie - Henryk Mikos nie może pogodzić się ze swoim odejściem z archiwum żyrardowskiej policji. Zamyka się w pomieszczeniu i musi interweniować komendant. Tymczasem dochodzi do zatrzymania malarza, który pobił żonę. Stachura przypomina sobie, ze mężczyzna był wcześniej zamieszany w sprawę zaginięcia modelki, Klary Bistuły.

Nie może jednak tego sprawdzić z powodu awarii elektronicznej kartoteki. Na posterunku zjawia się nowa policjantka, Zuza. Niestety nikt nie ma dla niej czasu. W końcu dziewczyna, ku swojemu niezadowoleniu, zostaje przydzielona do prewencji, i trafia pod opiekę Tomasza, a potem Mikosa, który zostaje przywrócony do pracy.

Początki jej znajomości z archiwistą nie są łatwe. Szansą na polepszenie relacji jest wspólne dochodzenie w sprawie zaginięcia Bistuły. Zuzia z całą energią przystępuje do wyjaśnienia zagadki. Spotyka się z zatrzymanym za pobicie żony malarzem Sosnowskim oraz koleżanką modelki Mariką.

Dzięki niej Wasiluk trafia na trop przydrożnego motelu, a wskazówki Henryka kierują policjantkę do pracowni rzeźbiarza, który wystawiał swoje prace na zorganizowanej przez Sosnowskiego dla Klary wystawie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze