Archiwista. O której godzinie premiera, ile odcinków liczy i o czym jest nowy serial TVP1? - ZWIASTUN

2020-01-10 14:30 sz
Archiwista. O której godzinie premiera, ile odcinków liczy i o czym jest nowy serial TVP1? - ZWIASTUN
Autor: Facebook TVP Archiwista. O której godzinie premiera, ile odcinków liczy i o czym jest nowy serial TVP1? - ZWIASTUN

Kiedy premiera nowego serialu TVP1 "Archiwista" i ile ma odcinków? O czym jest "Archiwista"? To kolejna propozycja dla fanów tematyki kryminalnej. W głównych bohaterów, czyli Henryka Mikosa i aspirant Zuzannę Wasiluk, wcielają się Henryk Talar oraz Paulina Gałązka. Kiedy zobaczymy nowe odcinki? Przekonaj się, o czym jest serial "Archiwista" i zobacz zwiastun.

Nowy serial "Archiwista". Kiedy premiera, ile odcinków liczy i o czym jest "Archiwista"?

Nowy serial TVP1 "Archiwista" zostanie wyemitowany już w piątek 10 stycznia 2020 roku, o godz. 21:30. Kolejne odcinki, łącznie jest ich trzynaście, będzie można obejrzeć co tydzień o tej samej porze w TVP1 lub już teraz online na stronie vod.tvp.pl. 

"Archiwista" to porywający kryminał osadzony w Żyrardowie, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Opowie historię tytułowego archiwisty policji, genialnego Henryka Mikosa (w tej roli Henryk Talar), który nie ma najmniejszej ochoty odejść na emeryturę. W 1 odcinku szczęśliwy zbieg okoliczności sprawi, że ekscentryczny staruszek w dniu odejścia zostanie przywrócony do służby. Jest uważany za dziwaka i nikt nie chce z nim współpracować, jednak po awarii komputerów żaden z policjantów bez Henryka nie będzie w stanie odnaleźć akt jakiejkolwiek sprawy. Tylko on zna na pamięć wszystkie kartoteki.

Drugą najważniejszą postacią w serialu "Archiwista" jest Zuzanna Wasiluk (Paulina Gałązka), młoda i bardzo ambitna aspirant pochodząca z Podlasia, która w tym samym czasie zostanie przydzielona do jednostki w Żyrardowie. Skostniały komendant ześle ją do wykonywania prac przy porządkowaniu papierów, by pomogła Mikosowi we wprowadzaniu danych do komputera.

- (...) Przez przypadek trafia do archiwum, do współpracy z nim, młoda aspirant Zuzanna Wasiluk, czyli ja. Na początku się nie lubimy, ale potem okazuje się, że tworzymy dobry tandem i świetne nam idzie wspólne rozwiązywanie spraw. Henryk jest takim mózgiem operacyjnym, a ja jestem jego rękami - powiedziała Paulina Gałązka w rozmowie z "Telemagazynem".

Zuzanna i Henryk w serialu "Archiwista" ryzykując własną wolność - bo grzebanie w zamkniętych dochodzeniach jest nielegalne - zajmą się nierozwiązanymi sprawami sprzed lat. Nie zabraknie nieco ubarwionych, ale niemniej prawdziwych, historii z naszego rodzimego podwórka, o mordercach i niesłusznie skazanych. Zobacz zwiastun poniżej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze