Barwy szczęścia, odcinek 2093: Pożegnanie księdza Tadeusza. Opuści zrozpaczonych parafian i zrzuci sutannę - ZWIASTUN

2019-09-16 16:06 Ag
Barwy szczęścia odc. 2093. Ksiądz Tadeusz (Jakub Mróz)
Autor: vod.tvp.pl

To koniec księdza Tadeusza (Jakub Mróz) w serialu "Barwy szczęścia". Młody proboszcz podejmie decyzję, by zrzucić sutannę. W 2093 odcinku "Barw szczęścia" do pozostania kapłanem nie przekonają go ani wierni z parafii, którzy zaczną protestować, ani nawet przełożony - ksiądz dziekan (Andrzej Oksza Łapicki). Po śmierci Moniczki (Natalia Żyłowska) ksiądz Tadeusz stracił wiarę i swoje powołanie. Odejdzie z kościoła i w 2093 odcinku "Barw szczęścia" rozpocznie nowe życie.

"Barwy szczęścia" odcinek 2093 - poniedziałek, 16.09.2019, o godz. 20.10 w TVP2

Ksiądz Tadeusz z "Barw szczęścia" porzuci parafian z kościoła pw. Świętych Apostołów na osiedlu na Zacisznej! Nosił się z tym zamiarem od tragicznego wypadku, w którym zginęła 4-letnia Moniczka Walawska (WIĘCEJ TUTAJ >>>). Nie potrafił ani sobie, ani wiernym wyjaśnić dlaczego doszło do takiego dramatu, dlaczego Bóg zabrał dziewczynkę do siebie. Mimo, że parafianie oraz przyjaciele modlili się, by wytrwał w wierze, duchowny zrezygnuje. 

Patrz też: Barwy szczęścia, odcinek 2113: Dramatyczne wyznanie Izy na łożu śmierci. Odda córkę Bożenie

W 2093 odcinku "Barw szczęścia" proboszcza odwiedzi sam ksiądz dziekan, żeby namówić go do zmiany decyzji. - Przykro mi, że zawodzę Kościół i wiernych, ale nie mam siły, żeby dłużej walczyć z Panem Bogiem i ze sobą... - wyjaśni kapłan, który nie da się przekonać nawet słysząc poruszającą historię przełożonego o śmierci brata.

- Spokojnie bracie, wiem co czujesz, ja też wiele razy miałem pokusy, żeby rzucić Boga i kapłaństwo... Jestem wdzięczny Bogu, za to, że nie pozbawił mnie łaski wiary -odpowie ksiądz dziekan. Ale Tadeusz będzie pewny, że nie nadaje się na kapłana. - Powołanie w moim przypadku okazało się zbyt słabe i teraz jestem takim samym człowiekiem jak każdy.

Przełożony młodego duchownego w 2093 odcinku "Barw szczęścia" będzie chciał go wysłać do klasztoru, ale na nic się to zda. - Dobrze, w takim razie znajdę ci zastępstwo w parafii i wyślemy cię do klasztoru, żebyś odbył odnowę duchową.
- Bardzo dziękuję, ale jak tylko wdrożę w obowiązki nowego proboszcza, opuszczę Kościół. Przykro mi, ale to koniec...

Jeszcze tego samego dnia Tadeusz zrzuci sutannę - dosłownie i w przenośni. W 2093 odcinku "Barw szczęścia" ubrany jak zwykły mężczyzna zjawi się w "Feel Good", by prosić Radka (Filip Kosior) o pracę kelnera. - Czasem trzeba wszystko zacząć od nowa, to postanowione... - wytłumaczy zaskoczonemu właścicielowi knajpy, który zgodzi się zatrudnić byłego już proboszcza.

Przeczytaj też: Barwy szczęścia, odcinek 2097: Koniec Agaty i Patryka. Wyrzuci ukochanego z domu przez narkotyki - ZWIASTUN

Najnowsze