SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale "Szkoła życia". Problemy uczniów misją nowego serialu TVP2 - zdjęcia

"Szkoła życia". Problemy uczniów misją nowego serialu TVP2 - zdjęcia

09.09.2013, godz. 13:55
Szkoła życia - nowy serial w TVP2
Szkoła życia - nowy serial w TVP2 foto: materiały prasowe TVP

"Szkoła życia" to nowy serial paradokumentalny w TVP2, którego bohaterami są dzieci i nastolatki przeżywające różne kłopoty w szkole. O czym jest "Szkoła życia"? Każdy odcinek "Szkoły życia" tworzy zamkniętą historię i dotyka innego problemu dręczącego współczesną szkołę. Obok pozornie błahych kwestii (np. kłopotów z nauką czy nieumiejętnością porozumienia się uczniów z nauczycielami) bohaterowie "Szkoły życia" zmierzyć się będą musieli m.in. z narkomanią, sponsoringiem, niechcianą ciążą i wieloma innymi tematami uznawanymi za tabu.

"Szkoła życia" odcinek 1 w poniedziałek, 9.09.2013, o godz. 17.15 w TVP2
Twórcy serialu "Szkoła życia" zachwalają nową paradokumentalna produkcję zapewniając, że to pierwszy polski serial fabularyzowany z misją. Ta lubiana przez widzów forma telewizyjnej opowieści o codziennym życiu z aktorami amatorami będzie emitowana od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 na antenie TVP2.

Bohaterowie "Szkoły życia"

W "Szkole życia" bohaterami są uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz psycholog, który podsumowuje wydarzenia przedstawione w danym odcinku. Każdy odcinek "Szkoły życia" opowiada zamkniętą historię i dotyka innego problemu dręczącego współczesną szkołę.

Patrz też: Jesienna ramówka TVN 2013 - "Wawa non stop" - nowa telenowela jak reality show

Obok pozornie błahych kwestii (np. kłopotów z nauką czy nieumiejętnością porozumienia się uczniów z nauczycielami) bohaterowie "Szkoły życia" zmierzyć się będą musieli m.in. z narkomanią, sponsoringiem, niechcianą ciążą i wieloma innymi tematami uznawanymi za tabu. To, jak uczniowie, nauczyciele i rodzice poradzą sobie z problemami, za każdym razem poddane zostanie ocenie psychologa, który wskazuje błędy każdej ze stron oraz sugeruje inne, bardziej prawidłowe reakcje i zachowania.

"Szkoła życia" - serial z misją

Emisja "Szkoły życia" to głos Telewizji Publicznej w trwającej od lat dyskusji na temat kondycji polskiej szkoły i tym samym próba pozytywnego oddziaływania na rzeczywistość, co jest wpisane w misyjną działalność TVP.

Twórcom "Szkoły życia" zależało na połączeniu atrakcyjnej dla widzów formuły serialu fabularyzowanego z działaniami prospołecznymi, wśród których mają znaleźć się m.in. budowanie świadomości zagrożeń, edukacja społeczna oraz popularyzacja wiedzy o możliwościach wychodzenia z sytuacji kryzysowych.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Polub nas na Facebooku!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: