SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale streszczenia Poldark. Wichry losu. Streszczenia wszystkich ośmiu odcinków serialu TVP1

Poldark. Wichry losu. Streszczenia wszystkich ośmiu odcinków serialu TVP1

26.02.2016, godz. 21:00
Poldark. Wichry losu
Poldark. Wichry losu foto: materiały prasowe TVP1

"Poldark Wichry losu" to brytyjski serial kostiumowy w TVP1, który liczy 8 odcinków. Tylko na Superseriale.pl szczegółowe opisy, streszczenia wszystkich 8 odcinków serialu "Poldark. Wichry losu", którego akcja toczy się w Kornwalii w drugiej połowie XVIII wieku z irlandzkim aktorem, Aidanem Turnerem w roli głównej. Sprawdźcie się co wydarzy się w kolejnych odcinkach "Poldark. Wichry losu".

"Poldark. Wichry losu" odc. 1 - piątek, 15.01.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Kornwalia, druga połowa XVIII wieku. Weteran Ross Poldark wraca z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych do Anglii. Dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje, a rodzinna posiadłość jest w ruinie.

Na domiar złego ukochana Elizabeth, przekonana, że zginął na froncie, związała się z jego kuzynem Francisem. Wuj Charles stara się nakłonić go, by wyjechał i poszukał szczęścia gdzie indziej. Ross jednak decyduje się pozostać w rodzinnych stronach, uruchomić kopalnię miedzi i spróbować przywrócić majątek do dawnego stanu.

Wkrótce poznaje młodą Demelzę, która uciekła od bijącego ją ojca. Ratuje ją przed grupą młodych bandytów i proponuje pracę na stanowisku pomocy domowej.

"Poldark. Wichry losu" odc. 2 - piątek, 22.01.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Ross ma nadzieję, że pomimo trudnej sytuacji w regionie uda mu się uruchomić kopalnię i znaleźć złoża miedzi. Liczy na wejście w spółkę z Francisem, ale jego plany komplikuje intryga biznesowego przeciwnika, George'a Warleggana.

Mężczyzna zostaje zmuszony do nawiązania współpracy z innym inwestorem. Demelza nie potrafi odnaleźć się w roli gospodyni. Poldark pomaga samotnej kuzynce, Vericie, która zakochała się w zhańbionym kapitanie Blameyu. Aranżuje ich spotkanie. Francis jest przeciwny ich relacji. Wkrótce dochodzi do konfrontacji obu mężczyzn, w której mąż Elizabeth zostaje ranny. Tymczasem kobieta ogłasza, że spodziewa się dziecka.

"Poldark. Wichry losu" odc. 3 - piątek, 29.01.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Rossowi udaje się otworzyć kopalnię, ku radości górników z lokalnej społeczności. Rozpoczynają się poszukiwania rud miedzi. Jego sukcesy nie budzą uznania wuja i kuzyna.

Na świat przychodzi syn Elizabeth i Francisa. Ich małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Tymczasem wokół relacji Poldarka i pracującej u niego Demelzy narastają plotki. Ojciec kobiety zaczyna żądać, by wróciła do domu. Wkrótce Ross staje przed kolejnym problemem.

Jego pracownik, Jim Carter, któremu niedawno pomógł zawrzeć związek małżeński z ciężarną Ginny, zostaje przyłapany na kłusownictwie. Grozi mu surowa kara za łamanie prawa. Mężczyzna stara się uratować go przed poważnymi konsekwencjami. Jego wstawiennictwo jednak na niewiele się zdaje.

"Poldark. Wichry losu" odc. 4 - piątek, 5.02.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Lokalna społeczność jest zaskoczona faktem, że Ross i Demelza wzięli ślub. Udziałowcy zaczynają kwestionować jego działania, gdy zgłasza się do nich z kolejną prośbą o pożyczkę. Wuj Poldarka, Charles, dostaje zawału serca. Na łożu śmierci prosi Rossa, by zaopiekował się jego rodziną.

Verity postanawia pomóc Demelzie i nauczyć ją poprawnych zachowań w towarzystwie. Dzięki jej radom kobieta robi dobre wrażenie na gościach podczas świątecznego przyjęcia u Francisa i Elizabeth. Miłą atmosferę burzy nieoczekiwane przybycie niezaproszonych na spotkanie Warlegganów. Jakiś czas później Demelza informuje ukochanego, że spodziewa się dziecka.

"Poldark. Wichry losu" odc. 5 - piątek, 12.02.2016, o godz. 20.25 w TVP1

W Kornwalii zjawia się dobry znajomy Rossa, doktor Dwight Enys, by zająć się sprawą chorób płuc u miejscowych górników. Demelza próbuje naprawić relacje Verity i kapitana Blameya. Na świat przychodzi córka Demelzy i Rossa.

Warleggan kupuje część udziałów w kopalni Poldarka. Niskie ceny oferowane przez firmy skupujące miedź zmuszają właścicieli kopalni do zainwestowania we własne miejsce do przeróbki rud. Pracownik Rossa, Mark, zakochuje się w wędrownej aktorce, Keren.

Mężczyzna ma trudności ze spełnieniem jej wygórowanych oczekiwań. Tymczasem pogrążony w długach, na skutek hazardu, błędów w zarządzaniu firmą i wydatków na prostytutkę Margaret, Francis decyduje się zaryzykować i postawić w kolejnej grze w karty swoją kopalnię.

"Poldark. Wichry losu" odc. 6 - piątek, 19.02.2016, o godz. 20.25 w TVP1

W miejscowym więzieniu wybucha zaraza. Ross i doktor Enys dowiadują się o tym od Zacky'ego. Nielegalnie zabierają z placówki penitencjarnej Jima Cartera, starając się uratować go przed niechybną śmiercią. Pomimo ich starań mężczyzna umiera. Nowa żona Marka, Keren, zaczyna interesować się znajomym Poldarka.

Tymczasem Ross i jego żona wybierają się na bal u Warlegganów. Tam Demelza robi znakomite wrażenie na zebranych. Jej mąż pod wpływem alkoholu daje się nakłonić na grę w karty z sędzią, który skazał Jima i hazardzistą odpowiedzialnym za pozbawienie Francisa majątku. Niespodziewanie na przyjęciu zjawia się też kapitan Blamey. Dochodzi do jego kolejnej konfrontacji z bratem Verity.

"Poldark. Wichry losu" odc. 7 - piątek, 26.02.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Verity ucieka z kapitanem Blameyem. Francis obwinia o wszystko Rossa. Keren uwodzi doktora Enysa. O wszystkim dowiaduje się Mark. Jego konfrontacja z żoną ma tragiczne konsekwencje. George postanawia zaszkodzić interesom Poldarka. Zawiera układ z Francisem. Oddaje mu część przegranych wcześniej przez niego pieniędzy i otrzymuje w zamian nazwiska wspólników Rossa.

Okazuje się, że każdy z nich ma dług do spłacenia u Warlegganów. Mężczyzna postanawia szybko wyegzekwować spłatę należności. Demelza decyduje się przyznać mężowi, że pomogła Verity w ucieczce z Blameyem. Ross uświadamia sobie, jak George zdobył informację o jego wspólnikach.

"Poldark. Wichry losu" ostatni odc. 8 - piątek, 11.03.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Knowania George'a odnoszą efekt. Na skutek jego intryg firma Rossa zostaje postawiona w trudnej sytuacji. Mężczyzna, świętując swój sukces, kupuje sobie statek. Tymczasem w Kornwalii wybucha epidemia błonicy. Zarażeni chorobą zostają Francis, Elizabeth i jej syn.

Demelza stara się im pomóc, ale wkrótce ona i jej dziecko też zapadają na zdrowiu. Doktorowi Enysowi udaje się uratować życie żonie Poldarka. Niestety Julia umiera. Jakiś czas później okręt Warleggana rozbija się o wybrzeże. Zdesperowani, cierpiący głód pracownicy kopalni, decydują się zająć uszkodzoną jednostkę i zabrać z niej cały ładunek. Niespodziewanie o zniszczenie statku i zamordowanie obecnego na pokładzie kuzyna George'a zostaje oskarżony Ross.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: