SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale streszczenia Dama w czarnym welonie. Streszczenia wszystkich 12 odcinków. Jak się skończy Dama w czarnym welonie?

Dama w czarnym welonie. Streszczenia wszystkich 12 odcinków. Jak się skończy Dama w czarnym welonie?

27.08.2015, godz. 07:00
Dama w czarnym welonie. Clara (Miriam Leone), Guido (Lino Guanciale)
Dama w czarnym welonie. Clara (Miriam Leone), Guido (Lino Guanciale) foto: www.ladamavelata.rai.it

"Dama w czarnym welonie" (La dama velata) to nowy, włoski serial TVP1 na wakacje 2015, który liczy 12 odcinków. Tylko na Superseriale.pl szczegółowe opisy, streszczenia wszystkich 12 odcinków serialu "Dama w czarnym welonie". Sprawdźcie się co wydarzy się w kolejnych odcinkach "Damy w czarnym welonie"! Jak skończy się "Dama w czarnym welonie"?

"Dama w czarnym welonie" odcinek 1 streszczenie, opis - emisja w TVP1 w czwartek, 18.06.2015 i sobotę, 20.06.2015

Clara dorastała w niewielkiej miejscowości San Leonardo. Jej matka zmarła przy porodzie. Ojciec, hrabia Vittorio Grandi, obwiniał ją o śmierć ukochanej żony i nie chciał jej widzieć. Pewnego dnia mężczyzna wzywa ją jednak do swojej rezydencji w Trydencie. Okazuje się, że zamierza on szybko wydać ją za mąż. Pragnie, by urodziła mu ona wnuka, który zostanie jego prawowitym następcą. Clara ma trudności z odnalezieniem się w nowym miejscu. Szybko też staje się celem przebiegłej ciotki Adelaidy, która obmyśla intrygę, by przejąć majątek hrabiego...

Przeczytaj: Dama w czarnym welonie. Gdzie obejrzeć odcinki Damy w czarnym welonie online za darmo w internecie?

"Dama w czarnym welonie" odcinek 2 streszczenie, opis - emisja w TVP1 w czwartek, 25.06.2015 i sobotę, 27.06.2015

Clara źle się czuje w Trydencie. Tęskni za wsią, w której dorastała. Ciotka Adelaida i jej syn Cornelio widzą w niej konkurentkę do spadku po hrabim. Tymczasem zbliża się termin ślubu dziewczyny z wybranym jej przez ojca kandydatem. Przerażona wizją spędzenia reszty życia u boku nieznanego mężczyzny, Clara decyduje się uciec z ukochanym Matteo. Ich plany jednak się komplikują. Niespodziewana śmierć przybranego ojca mężczyzny nie pozwala mu zjawić się w umówionym miejscu o wyznaczonym czasie. Tego samego dnia Clara poznaje hrabiego Guido Fossę. Niedługo później odkrywa, że to on jest wybranym jej przez ojca kandydatem na męża. Uświadamia sobie, że zaczyna coś do niego czuć. Nie wie, że mężczyzna skrywa wiele tajemnic.

"Dama w czarnym welonie" odcinek 3 streszczenie, opis - emisja w TVP1 w czwartek, 2.07.2015 i sobotę, 4.07.2015

Relacje Clary i Guido po ślubie nie układają się najlepiej. Oboje czują, że zostali zmuszeni do zawarcia związku małżeńskiego. Kobieta szuka ukojenia w San Leonardo, gdzie dorastała i ma wielu przyjaciół. W końcu podejmuje decyzję, by przestać uciekać i spróbować ułożyć sobie życie u boku nowego męża. Z czasem zaczyna łączyć ich coraz mocniejsze uczucie. Tymczasem przyjaciel Guido, Gerard, nie przestaje szantażować znajomego, grożąc wyjawieniem jego sekretów z przeszłości. Tymczasem uwagę Corneliusa zwraca przyjaciółka Clary ze wsi, Anita. Mężczyzna postanawia za wszelką cenę ją zdobyć. Wkrótce dochodzi do konfrontacji natarczywego syna Adelajdy z Matteo.

Zobacz: Dama w czarnym welonie. Kim są bohaterowie nowego serialu?

"Dama w czarnym welonie" odcinek 4 streszczenie, opis - emisja w TVP1 w czwartek, 9.07.2015 i sobotę, 11.07.2015

Po napaści na Corneliusa Matteo zostaje zmuszony do opuszczenia włości hrabiego. Clara bezskutecznie próbuje temu zapobiec. Zazdrosny o mężczyznę Guido nie wspiera ją w żaden sposób. Zdesperowana kobieta decyduje się potajemnie opłacić przyjacielowi studia agronomiczne w Padwie. Jakiś czas później Clara uświadamia sobie, że jest w ciąży. Adelajda, obawiając się, że nowy członek rodu pozbawi majątku jej ukochanego syna, obmyśla intrygę. Na skutek jej działań żona Guido trafia do szpitala, w którym zająć się nią ma przekupiony przez krewną lekarz...

"Dama w czarnym welonie" odcinek 5 streszczenie, opis - emisja w TVP1 w czwartek, 16.07.2015 i sobotę, 18.07.2015

Intrygi Adelajdy nie przynoszą skutku i Clara rodzi dziewczynkę, której daje na imię Aurora. Rodzice dziecka są wniebowzięci. Jedynie hrabia Grandi, który liczył na wnuka, jest rozczarowany. Wkrótce na świat przychodzi też syn Anity, któremu nadaje ona imię Giovanni. Cornelius zaczyna podejrzewać, że to on jest ojcem chłopca. Clara, chcąc zapewnić spokój przyjaciółce i jej potomkowi, namawia Matteo, by ożenił się z nią i uznał Giovanniego za swoje dziecko. Gerard nie przestaje szantażować Guido, grożąc ujawnieniem prawdy o okolicznościach śmierci jego poprzedniej żony, Amelie. Domaga się od znajomego pieniędzy, by dochować sekretu. Wkrótce umiera stary hrabia Grandi. Przed śmiercią godzi się on z Clarą. Nie wszyscy opłakują jego śmierć.

"Dama w czarnym welonie" odcinek 6 - czwartek, 23.07.2015 o godz. 9.50 i w sobotę, 25.07.2015, o godz. 18.25

Mała Aurora dziedziczy cały majątek hrabiego Grandi. Adelajda i Cornelio nie są w stanie zaakceptować tej sytuacji. Są przekonani, że to im należy się fortuna. Obmyślają misterny plan, by ją odzyskać. W ramach intrygi chcą rozbić małżeństwo Clary i Guido.

Wkrótce nadarza się ku temu okazja. Matka Aurory mianuje Matteo nowym zarządcą posiadłości San Leonardo, czym wywołuje zazdrość męża. Tymczasem Guido postanawia wraz z przyjacielem Ludovico Vallaurim otworzyć przędzalnię jedwabiu.. By zdobyć potrzebne środki na inwestycję, udaje się do atrakcyjnej baronowej de Blemont, od której pożycza potrzebne pieniądze. Kobieta zostaje jego nową wspólniczką. Guido postanawia wspólnie z nią udać się do Brugii. Tymczasem Clara wraca z San Leonardo i podejmuje decyzję, by dołączyć do ukochanego...

"Dama w czarnym welonie" odcinek 7 - czwartek, 30.07.2015, o godz. 9.50 i w sobotę, 1.08.2015, o godz. 18.25

Guido i baronowa de Blemont udają się razem do Brugii. Tam kobieta próbuje go uwieść i skłonić do porzucenia żony. Mężczyzna opiera się jednak jej urokowi i decyduje wrócić do Clary. Na miejscu dowiaduje się, że wraz z Matteo próbuje ona zadbać o rozwój San Leonardo.

Mężczyzna nie jest w stanie ukryć swojej zazdrości, widząc bliskie relacje ukochanej i jej wieloletniego przyjaciela. Niedługo później odkrywa, że umowa zawarta z baronową jest bardzo niekorzystna dla jego nowego przedsiębiorstwa. Mimo to decyduje się zataić prawdę przed wspólnikiem, Ludovico.

Tymczasem Adelajda, Cornelio i współpracująca z nimi de Blemont nie ustają w próbach zniszczenia związku Clary i Guido. Realizują kolejne etapy swojego planu, którego celem jest skłócenie małżonków.

"Dama w czarnym welonie" odcinek 8 - czwartek, 13.08.2015, o godz. 9.55 i powtórka w sobotę, 15.08.2015, o godz. 18.25

Relacje Clary i Guido są bardzo napięte. Ona podejrzewa go o romans z baronową de Blemont, z którą wyjechał on wcześniej w podróż służbową. On z kolei jest przekonany, że ukochana zdradza go z Matteo.

Przygnębiona Clara szuka ukojenia w San Leonardo. Tam nieoczekiwanie, podczas zabawy, gubi się mała Aurora. Dziewczynka zostaje szybko odnaleziona, jednak wieści o całym zdarzeniu docierają do jej ojca. Wściekły mężczyzna decyduje się wynająć opiekunkę, skoro jego żona nie radzi sobie z opieką nad dzieckiem.

Wybór pada na Cecile, nianię poleconą przez Adelajdę. Clara nie ufa nieznajomej. Wkrótce jej stan zdrowia gwałtownie się pogarsza. Pozbawiona energii, dręczona przez halucynacje, kobieta całe dnie spędza w łóżku. Tymczasem Ludovico odkrywa prawdę na temat kredytu, który zaciągnął wraz z Guido. Pomiędzy wspólnikami dochodzi do bójki.

"Dama w czarnym welonie" odcinek 9 - czwartek, 20.08.2015, o godz. 9.55 i powtórka w sobotę, 22.08.2015, o godz. 18.25

Clara odzyskuje siły po chorobie. Decyduje się powiedzieć mężowi, że widziała go razem z De Blemont w dwuznacznej sytuacji. Guido stanowczo deklaruje ukochanej, że nie ma romansu z baronową, a ich relacje są wyłącznie biznesowe. Mówi też żonie o pożyczce, której udzieliła mu wspólniczka.

Tymczasem Adelajda nadal robi wszystko, by pozbyć się Clary. Dodaje truciznę w małych ilościach do jej jedzenia i picia, licząc, że tym sposobem doprowadzi do jej śmierci, nie budząc żadnych podejrzeń. Pewnego dnia do Clary docierają szokujące wieści o zabójstwie w fabryce Ludovico.

Śledztwo wskazuje, że morderstwo było efektem nieudanego napadu. Matka Aurory zaczyna podejrzewać, że w całą sprawę może być zamieszany jej mąż. Wkrótce sytuacja małżonków dodatkowo się komplikuje. Na skutek zarazy Guido musi pozbyć się wszystkich jedwabników z fabryki, co naraża go na dodatkowe koszty i zmusza do zaciągnięcia kolejnej pożyczki u baronowej.

"Dama w czarnym welonie" odcinek 10 - piątek, 21.08.2015, o godz. 9.55

Clara odkrywa, że ktoś od pewnego czasu podaje jej truciznę w niewielkich dawkach. Obawia się, że Guido może być w to zamieszany. Postanawia uciec i ukryć się w San Leonardo. Gdy jej plany zostają odkryte, wyrusza za nią pościg. Przerażona Clara podczas ucieczki zostaje zaatakowana przez nieznanego sprawcę i wrzucona do rzeki. Poszukiwania kobiety nie przynoszą efektu.W końcu śledczy zamykają sprawę, sugerując, że popełniła ona samobójstwo. Guido jest zdruzgotany i nie może zrozumieć, dlaczego ukochana targnęła się na swoje życie. Nie wie, że Clara została przez kogoś uratowana i trafiła do domu zakonnego. Tam, pod opieką sióstr, rodzi ona syna Matteo. Kilka tygodni później podejmuje decyzję, by w przebraniu odwiedzić rodzinny dom i odkryć, kto próbował ją zabić.

"Dama w czarnym welonie" odcinek 11 - czwartek, 27.08.2015, o godz. 9.55 i powtórka w sobotę, 29.08.2015, o godz. 18.25

Clara kontynuuje prywatne śledztwo na dworze, ukrywając swoją prawdziwą tożsamość przed krewnymi, mężem i córką. Przyjmuje posadę nauczycielki muzyki małej Aurory.

Wkrótce, nie mogąc znieść rozpaczliwych płaczów ciotki, która wciąż przeżywa jej śmierć, wyznaje jej prawdę. Prosi ją jednak, by nikomu nie mówiła o tym, że żyje.

Później Clara wprowadza w życie swój plan zemsty na Adelajdzie i Cornelio. Chce doprowadzić ich do obłędu, udając nawiedzającego posiadłość ducha, który przybył ich straszyć za dawne grzechy.

"Dama w czarnym welonie" odcinek 12 - piątek, 4.09.2015, o godz. 8.50, powtórka w sobotę, 5.09.2015, o godz. 14.50

Clara poznaje skrywany od lat sekret Guida. Utwierdza się w przekonaniu, że to on zamordował Ludovica i próbował też ją pozbawić życia.

Wkrótce mężczyzna zostaje aresztowany na podstawie anonimowego donosu. Sąd uznaje go winnym podwójnego zabójstwa i skazuje na śmierć. Cornelio cieszy się na myśl, że przejmie cały majątek.

Tymczasem Clara wpada w San Leonardo na ślad rodzinnej tajemnicy. Później udaje się z córką na ostatnie spotkanie z małżonkiem. Rozmowa z nim przynosi nieoczekiwany efekt...

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: